Hofmeister to piłkarz twardo stąpający po ziemi

1 miesiąc temu

Yoav Hofmeister został zawodnikiem Korony Kielce pod koniec lipca ubiegłego roku. Po miesiącu zadebiutował w PKO BP Ekstraklasie i od razu stał się podstawowym graczem „żółto–czerwonej” drużyny.

23–letni pomocnik wystąpił dotychczas w siedemnastu meczach o ligowe punkty, w których strzelił jednego gola i zaliczył asystę. Na koncie ma także cztery spotkania Fortuna Pucharu Polski.

Wychowanek Hapoelu Hod HaSharon, którego wartość fachowy portal transfermarkt.pl wycenia na 600 tys. euro, wzbudza zainteresowanie innych klubów.

– Zainteresowanie tym zawodnikiem jest spore, szczególnie ze strony polskich klubów. Cieszę się, iż mam takiego chłopaka, który co trzeba podkreślić, twardo stąpa po ziemi. Jest świadomy w jakim jest miejscu swojej kariery, co może mieć w przyszłości z tego, iż będzie dobrze reprezentował barwy Korony. Jest dla mnie z pewnością wartością dodaną – stwierdził trener kielczan Kamil Kuzera.

Yoav Hofmeister rozegrał dziesięć meczów w reprezentacji Izraela do lat 21. Na przełomie czerwca i lipca ubiegłego roku w Gruzji i Rumunii rozegrane zostały mistrzostwa Europy w tej kategorii wiekowej, w których drużyna z piłkarzem Korony w składzie dotarła do półfinału. Yoav Hofmeister wystąpił w spotkaniach z Anglią, Czechami i Gruzją.

Idź do oryginalnego materiału