HOKEJ. Porażka na początek

podhaleregion.pl 2 miesięcy temu

W pierwszym meczu kontrolnym przed startem rozgrywek ligowych hokeiści Podhala Nowy Targ przegrali wyjazdowe spotkanie z reprezentantem słowackiej ekstraligi HK Nową Spiską Wieś.

Wedle pierwszego harmonogramu gier sparingowych „Szarotki” miały zacząć od konfrontacji z Re Plast Unią Oświęcim 6. sierpnia, ale na prośbę nowotarżan ten mecz został odwołany.

W starciu z drużyną z Nowej Wsi, przez dwie tercji nowotarżanie toczyli wyrównany bój. Co prawda po 12. minutach przegrywali 0:2, ale w końcówce tej odsłony gola Patryka Wronki, zdobyty w liczebnej przewadze pozwolił Podhalu złapać kontakt. Już w 39. sekundzie tercji drugiej Słowacy podwyższyli na 3:1, ale odpowiedział w 28. minucie Jakub Worwa. Parę chwil potem rzut karny wybronił Paweł Bizub.

Trzecia tercja to już dominacja gospodarzy, na co wpływ miały głównie kary łapane przez graczy Podhala. Między 44, a 47. minutą „Szarotki” straciły trzy gole: pierwszego w podwójnym liczebnym osłabieniu, drugiego w pojedynczym, a trzeciego w równowadze. Rozmiary porażki zmniejszył w 57. minucie Christian Mroczkowski.

Co ciekawe, po regulaminowych 60 minutach …. zarządzono jeszcze dodatkowe 5. minut, w któych oba zespoły grały w zestawieniu 3 na 3.

W składzie Podhala brakowało m.in. Marcina Kolusza, który walczy z drobnymi problemami zdrowotnymi. Trenerzy Dave Allison i Darisuz Gruszka na niedobór zawodników jednak nie mogli narzekać. Dysponowali czterema pełnymi formacjami.

Kolejny sparing „Szarotki” zagrają we wtorek w Sosnowcu z drużyną Zagłębia.

HK Nowa Wieś Spiska – Podhale Nowy Targ 6:3 (2:1, 1:1, 3:1)

1:0 – Majdan -Džugan (05:49), 2:0 -Danielčák – Vaverčák, Frankovič (11:41), 2:1 -Wronka – Neupauer, Załamaj(16:15), 3:1 – Ford (20:39), 3:2 – Worwa – Pangiełow (27:18), 4:2 -Chlán – Majdan (44:20), 5:2 -Majdan – Števuliak, Chlán(45:59), 6:2 -Drábek – Andrusiak, Števuliak (47:08), 6:3 Mroczkowski – Dupuy

( 56:17)
Podhale: Bizub – Pangiełow, Załamaj; Denyskin, Wronka, Neupauer – Tomasik, Wajda; Dupuy, Boivin, Szczerba– Wilson, Horzelski; Mroczkowski, Jarosz, Szczechura– Mrugała, Jarczyk; Wielkiewicz, Worwa, Pelaczyk.