HOKEJ. Z Torunia bez punktów

podhaleregion.pl 3 tygodni temu

Po piątkowej wygranej w Jastrzębiu na inaugurację sezonu 2024/2025 hokeiści Podhala Nowy Targ w 2. kolejce spotkań przegrali wyjazdowe spotkanie z Energa Toruń

Podhale miało szansę gwałtownie objąć prowadzenie, ale świetnej okazji nie wykorzystał Denyskin. Nowotarżanie zmarnowali również okres dwuminutowej gry w przewadze. To gwałtownie się zemściło, bo w 8. minucie, gdy to torunianie grali 5 na 4 na prowadzenie wyprowadził ich Persson. W 16. minucie na 2:0 podwyższył Syty, po błędzie Horzelskiego, który stracił krążek za własną bramką. Podhale odpowiedziało błyskawicznie – w 17. minucie Wronka świetnie ograł Svenssona, zdobywając gola kontaktowego. Jednak jeszcze w pierwszej tercji, gospodarze odzyskali dwubramkową przewagę – Fjodorovs wykorzystał bierną postawę defensywy Podhala.

W 26. minucie Japończyk Kazuki Lawlor, mając sporo czasu i przestrzeni, swobodnie wjechał w tercję Podhala i precyzyjnym strzałem w górny róg bramki podwyższył wynik na 4:1. Podhale stwarzało swoje sytuacje, ale długo sposobu na bramkarza gospodarzy znaleźć nie potrafiło. Wreszcie w 37. minucie Dupuy obsłużył świetnym podaniem Denyskina, ten celnie uderzył, Svensson nie zdążył się przemieścić między słupkami i krążek znalazł się w toruńskiej bramce. W samej końcówce tej części gry kapitalnie – po strzale K. Kalinowskiego – interweniował Bizub.

Fatalny błąd przy zmianie formacji jaki przytrafił się Podhalu w 44. minucie skutkował golem numer 5 dla torunian, autorstwa Johanssona. W 47. minucie nowotarżanie odpowiedzieli – w liczebnej przewadze – trafieniem Dupuy’a. Podhalanie w ostatnich 10 minutach osiągnęli sporą przewagę, ale skuteczna gra w destrukcji rywala i dobra postawa Svenssona w bramce nie pozwoliła gościom na skuteczny pościg.

KH Energa Toruń – Podhale Nowy Targ 5:3 (3:1, 1:1, 1:1)

1:0 Persson – K. Kalinowski (07:59, 5/4)

5:3 Dupuy – Wronka (46:23, 4/5)

1:0 Persson (K. Kalinowski) 8, 2:0 Syty (Vorona, Kwiatkouski) 16, 2:1 Wronka (Dupuy) 17, 3:1 Fjodorovs (Johansson) 20, 4:1 Lawlor 27, 4:2 Denyskin (Dupuy, Wronka) 37, 5:2 Johansson (44), 5:3 Dupuy (Wronka) 47.

Podhale: Bizub – Tomasik, Wilson, Wielkiewicz, Wronka, Dupuy – Wajda, Pangiełow Jułdaszew, Morong, Neupauer, Zeman – Michalski, Horzelski, Jarczyk, Słowakiewicz, Kamiński – Kolusz, Mrugała, Mroczkowski, Boivin, Denyskin