Hokejowy pogrom w Nowym Targu! Re-Plast Unia Oświęcim rozbija Podhale 10:2

oswiecimonline.pl 2 godzin temu

Re-Plast Unia Oświęcim rozbija Podhale Nowy Targ 10:2 w 7. kolejce TAURON Hokej Ligi. Zwycięstwo umacnia pozycję Unii na czele tabeli.

Hokeiści Re-Plast Unii Oświęcim w dominującym stylu wygrali z Podhalem Nowy Targ 10:2.

Dominacja Unii w TAURON Hokej Lidze

Hokeiści Re-Plast Unii Oświęcim kontynuują swoją zwycięską passę w TAURON Hokej Lidze, pokonując Podhale Nowy Targ 10:2 w 7. kolejce. Mistrzowie Polski, prowadzeni przez trenera Nika Zupančiča, pokazali swoją dominację, notując szóstą wygraną z rzędu.

Mocny początek Unii

Unia Oświęcim, mimo braków kadrowych, błyskawicznie przejęła inicjatywę. Już w 1. minucie Anton Holm otworzył wynik spotkania, a kolejne bramki gwałtownie posypały się na korzyść gości. Erik Ahopelto i Ville Heikkinen podwyższyli prowadzenie, a pierwsza tercja zakończyła się wynikiem 5:0 dla Unii.

Podhale bez szans

Choć Podhale próbowało odpowiedzieć, zdobywając dwa gole, nie zdołało zatrzymać ofensywnej siły Unii. Kolejne trafienia gości, m.in. Krystiana Dziubińskiego i Henry’ego Karjalainena, przypieczętowały zwycięstwo.

Skrócony przebieg meczu:

• 0:1 Anton Holm – Sam Marklund, Daniel Olsson Trkulja (01:41)
  • 0:2 Erik Ahopelto – Jere Vertanen (03:56)
  • 0:3 Ville Heikkinen – Jere Vertanen, Erik Ahopelto (06:45)
  • 0:4 Henry Karjalainen – Erik Ahopelto, Jere Vertanen (15:24)
  • 0:5 Anton Holm – Daniel Olsson Trkulja, Carl Ackered (19:17, PP)
  • 1:5 Bartłomiej Neupauer – Filip Wielkiewicz, Alexander Szczechura (25:12, PP)
  • 1:6 Jere Vertanen – Henry Karjalainen, Erik Ahopelto (42:26)
  • 1:7 Radosław Galant – Kacper Prokopiak (44:06)
  • 1:8 Krystian Dziubiński – Henry Karjalainen, Erik Ahopelto (49:22, PP)
  • 2:8 Adrian Słowakiewicz – Krzysztof Jarczyk (52:35)
  • 2:9 Henry Karjalainen – Ville Heikkinen, Jere Vertanen (53:56)
  • 2:10 Jakub Łoza – Kacper Prokopiak, Miłosz Noworyta (55:54)

Statystyki meczu:

• Minuty karne: 8 (Podhale) – 4 (Unia)
  • Strzały: 20 (Podhale) – 37 (Unia)
  • Widzów: 850

Zwycięstwo to umacnia Unię Oświęcim na czele tabeli, podczas gdy Podhale musi poprawić swoją grę, aby walczyć o lepsze wyniki w nadchodzących meczach.