Horror do ostatniej sekundy. KPR Ruch nie zdołał wyszarpać choćby punktu

3 godzin temu
Zdjęcie: 2024.10.19 Chorzow Pilka reczna Orlen Superliga Kobiet Sezon 2024/2025 KPR Ruch Chorzow - Start Elblag N/z Anastasiia Bondarenko, smutek, porazka, przegrana Foto Marcin Bulanda / PressFocus 2024.10.19

Tym razem meczową relację zaczniemy od końca, bo w ostatnich 30 sekundach rozegrały się najważniejsze sceny. Przy stanie 29:29 KPR Ruch Chorzów grał w przewadze, ale piłkę posiadał Start Elbląg. Po dograniu do koła Monikę Ciesiółkę pokonała Klaudia Grabińska, środkowa Startu, wychowanka chorzowskiego klubu.

Ale drużyna Ivo Vavry mogła doprowadzić do remisu, zapewnić sobie punkt i powalczyć w rzutach karnych o kolejny. Chorzowianki gwałtownie rozegrały piłkę na prawe skrzydło, ale Magdalena Widuch przegrała pojedynek z Zuzanną Górską, gdy na zegarze było jeszcze osiem sekund do końca. Piłka wróciła do „Niebieskich”, jeszcze równo z końcową syreną rzuciła Anastazja Bondarenko, ale ponownie na jej drodze stanęła Górska.

Za moment piłkarki Ruchu złapały się za głowy, a przyjezdne zaczęły świętować trzy punkty, które po tak zaciętym spotkaniu smakowały wyjątkowo. Wcześniej oglądaliśmy walkę „łeb w łeb”, a wynik często oscylował wokół remisu. W pierwszej części obie drużyny straciły po jednej zawodniczce. W 14. minucie za faul na wychodzącej na czystą pozycję rywalce z boiska usunięta została Patrycja Wiśniewska z Ruchu. Trzy minuty później, wskutek gradacji kar, to samo spotkało Aleksandrę Zych ze Startu.

Po 30 minutach o jedną bramkę lepsze były elblążanki (13:12). W drugiej części do głosu doszedł Ruch, który w 45. minucie prowadził choćby 22:19, dość gwałtownie roztrwonił przewagę. Trzy minuty później przegrywał 22:23. Później kilka razy doprowadzał do wyrównania, ale w decydującej akcji nie zdołał tego zrobić.

MVP meczu – Joanna Wołoszyk (Start)
Najlepsza zawodniczka Ruchu – Katarzyna Wilczek

Zobacz zdjęcia z meczu Ruch – Start (Fot. Marcin Bulanda)

6. seria Orlen Superligi Kobiet
KPR Ruch Chorzów – Energa Start Elbląg 29:30 (12:13)
Ruch:
Ciesiółka, K. Gryczewska – Jasinowska, Jasińska 1, Gęga 4, Iwanowicz, Doktorczyk 6, Hajnos, P. Wiśniewska, Blagojević, Widuch 4, Wilczek 5, M. Gryczewska, Bondarenko 6, Masałowa 3, Rejdych.
Start: Ciąćka, Górska – Szczepanek 3, Dworniczuk 2, Peplińska 4, Kuźmińska 1, Kubisova, Chwojnicka, Grabińska 4, Pahrabitskaja 2, A. Wiśniewska, Wicik 3, Szczepaniak, Zych 3, Tarczyluk, Wołoszyk 8