Hrubieszów uczył się ratować życie. Piknik z resuscytacją i alkogoglami

1 godzina temu
W sobotę, 20 czerwca, tuż przed południem na miejskim deptaku hrubieszowskiego rynku rozpoczął się piknik edukacyjny, podczas którego uczono się różnych działań ratunkowych zorganizowanych przez służby w ramach Krajowego Treningu Pierwszej Pomocy. Hrubieszowscy strażacy zorganizowali wyjątkowy pokaz, udowadniając, iż pierwsza pomoc to nie nudna teoria, ale dynamiczne działanie. Uczestnicy – od maluchów po seniorów – ruszyli do ćwiczeń. Pod czujnym okiem profesjonalistów uczono się: prawidłowego wzywania służb ratunkowych i sprawdzania przytomności poszkodowanego, bezpiecznego układania ludzi w pozycji bocznej, a także obsługi defibrylatorów AED oraz dynamicznej resuscytacji krążeniowo-oddechowej na specjalnych fantomach.Instruktaże prowadzone przez doświadczonych strażaków cieszyły się sporym zainteresowaniem. Każdy chciał spróbować swoich sił i przełamać barierę strachu udzielając fachowej pomocy. Wydarzenie w Hrubieszowie było częścią wielkiego przedsięwzięcia – Krajowego Treningu Pierwszej Pomocy, realizowanego pod patronatem Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.W całym województwie lubelskim wystartowało aż 40 takich punktów! „O tym, czy poszkodowany przeżyje wypadek lub nagłe zatrzymanie krążenia, decydują często pierwsze minuty. Dlatego tak ważne jest natychmiastowe działanie przed przyjazdem karetki” – przypominają ratownicy.Prawdziwym hitem treningów udzielania pierwszej pomocy okazały się alkogogle, które uświadamiają kierowcom, jak drastycznie spadają możliwości ludzkich zmysłów po spożyciu alkoholu.Dla policjantów była to dobra okazja, by tuż przed wakacjami przypomnieć dzieciom o zasadach bezpiecznego wypoczynku nad wodą oraz w mieście. Dzięki takim inicjatywom mieszkańcy Hrubieszowa zyskali nie tylko świetne wspomnienia, ale przede wszystkim bezcenne umiejętności, które w przyszłości mogą uratować czyjeś życie.
Idź do oryginalnego materiału