Hurenko główkuje, są punkty. Drugi z rzędu triumf Mławianki

2 tygodni temu

Takiej serii w bieżących rozgrywkach jeszcze nie było. Piłkarze Mławianki wygrali drugi mecz z rzędu na swoim boisku. Pewni utrzymania być nie mogą, ale przed końcowymi rozstrzygnięciami sezonu nabrali wyraźnie głębszego oddechu.

Sobotni pojedynek z Lechią Tomaszów Mazowiecki nie należał do porywających. Od pierwszej minuty aktywniejsi byli przybysze z okręgu łódzkiego. Jako pierwsi oddali strzał na bramkę – na dodatek w 11. minucie wyszli na prowadzenie. Przy biernej postawie naszych defensorów Bartosz Snopczyński pokonał z najbliższej odległości Norberta Florczaka.

Potem nasz bramkarz nie dał się już zaskoczyć. W jednej sytuacji sprzyjało mu szczęście. Piłka zatrzymała się bowiem na słupku po uderzeniu Snopczyńskiego. Natomiast po zmianie stron zatrzymał m.in. strzał z bliska Grzegorza Płatka.

Dużo skuteczniejsi w polu karnym okazali się mławianie. Wynik pojedynku wyrównał w 34. minucie Gabor Grabowski. Nie miał żadnych kłopotów z wykorzystaniem „jedenastki”. Stały fragment gry wywalczył Mateusz Jońca.

Decydujący cios nasi gracze zadali sześć minut przed ostatnim gwizdkiem arbitra. Dośrodkowanie z rzutu rożnego Oleksandra Masalova wylądowało na głowie Ivana Hurenko. Ten wygrał walkę o pozycję i głową skierował piłkę do siatki. Mateusz Awdziewicz nie miał żadnych szans na skuteczną interwencję. Efekt był taki, iż bezcenny komplet punktów wpadł na konto Mławianki.

Mławianka Mława – Lechia Tomaszów Mazowiecki 2:1 (1:1)

Mławianka: Florczak – Markowicz (89. Powązka), Mikołajewski, Smirnov, Hurenko, Jońca (58. Karwowski), Zielski, Stefański, Karol (46. Tworek), Grabowski (58. Masalov), Odillon
Pozostałe wyniki XXVII kolejki (26-27 kwietnia): Unia – Pelikan 2:1, Concordia – Świt 2:1, Broń – Pilica 2:1, Olimpia – ŁKS Łomża 0:1, GKS Bełchatów – Victoria 1:1, Jagiellonia II – Warta 2:0, Legionovia – GKS Wikielec 4:0, Legia II – Pogoń 4:3

18. Pilica Białobrzegi 27 19 26:65

XXVIII kolejka (3-4 maja): Lechia – Legionovia, GKS Wikielec – Jagiellonia II, Warta – GKS Bełchatów, Victoria – Olimpia, ŁKS Łomża – Legia II, Pogoń – Pelikan, Unia – Broń, Pilica – Concordia, Świt – Mławianka (piątek godz. 16)

Fot: Bogdan Jakubowski