Hutnik Kraków — Chojniczanka 3:2 (2:1)

mkschojniczanka.pl 1 miesiąc temu

Chojniczanka Chojnice uległa Hutnikowi Kraków 3:2 w wyjazdowym meczu 6. kolejki Betclic 2. Ligi.

Jako pierwszy okazję na otwarcie wyniku spotkania miał Marcel Stefaniak, który w piątej minucie oddał strzał z dystansu na bramkę Hutnika prosto w ręce bramkarza. Wynik w 13 minucie meczu otworzył Michał Głogowski, który wbiegł w nasze pole karne i przelobował Damiana Primela.

W 25 minucie meczu doszło do starcia pomiędzy Kacerikiem, a Tarasovem i konieczna była zmiana. Za Słowaka na murawie pojawił się Bąkowicz. Chluba Grodu Tura dążyła do wyrównania, co udało się w 36 minucie meczu Biskupowi, który doprowadził do remisu. Po wyrównaniu wyniku spotkania próbowaliśmy wyjść na prowadzenie, ale to Hutnik Kraków schodził do szatni prowadząc 2:1.

Na drugą połowę nasz zespół wyszedł z nastawieniem, aby po raz kolejny doprowadzić do remisu. W 58 minucie meczu wbiegający w pole karne Hutnika Kamiński został sfaulowany, a sędzia podyktował rzut karny, który pewnie został wykorzystany przez Biskupa.

Do końca spotkania oba zespoły próbowały przeważyć szalę zwycięstwa na swoją stronę. Kiedy wszyscy już myśleli, iż obie ekipy podzielą się punktami, w naszym polu karnym sfaulowany przez Bąkowicza został Rakels. Podyktowany przez sędziego rzut karny wykorzystał sam faulowany. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wygraną Hutnika Kraków 3:2.

Już za tydzień, w niedzielę 1 września, na naszym stadionie przy Mickiewicza 12 podejmiemy Olimpię Elbląg w ramach 7. kolejki Betclic 2. Ligi. Początek meczu o godzinie 19:35.

6. KOLEJKA BETCLIC 2. LIGA: Hutnik Kraków — Chojniczanka Chojnice 3:2 (2:1).

1:0 – Michał Głogowski 13′
1:1 – Michał Biskup 37′
2:1 – Jewhenij Bełycz 42′
2:2 – Michał Biskup 58′, rzut karny
3:2 – Deniss Rekels 90+4′, rzut karny

Hutnik Kraków: 1. Dorian Frątczak — 15. Oliwier Soprych, 32. Igors Tarasovs, 10. Kamil Głogowski, 45. Daniel Hoyo-Kowalski — 11. Wojciech Słomka (63′, 64. Marcel Górski), 6. Maciej Urbańczyk, 8. Patrik Mišák, 9. Jewhenij Bełycz (63′, 19. Mateusz Sowiński), 92. Deniss Rakels — 77. Michał Głogowski (77′, 17. Anthony Ikwuka).

Chojniczanka: 29. Damian Primel — 16. Adrián Kačerík (29′, 2. Mateusz Bąkowicz), 21. Jakub Goliński, 5. Beniamin Czajka, 11. Marcel Stefaniak — 10. Dariusz Kamiński (75′, 79. Marcin Kozina), 7. Błażej Szczepanek, 24. Jakub Romanik (46′, 91. Kacper Korczyc), 20. Valērijs Šabala (46′, 22. Jakub Branecki), 34. Damian Nowacki (46′, 18. Przemysław Sajdak) — 9. Michał Biskup.