I liga siatkówki: REA BAS wygrał w inauguracji

dziendobrybialystok.pl 3 tygodni temu

Bardzo udanie zainaugurowali rozgrywki I ligi siatkarze REA BAS Białystok. Ekipa dowodzona przez trenera Łukasza Jurkojcia wygrała 3:2 w Toruniu z miejscowymi CUK Aniołami. Mimo, iż rywal to beniaminek to wygrana z nim - i to na wyjeździe - jest niezwykle cenna. Zwłaszcza, iż walka była bardzo wyrównana, a zwycięstwo odniesione w tie-breaku. Dla wielu zawodników REA BAS był to oficjalny debiut w barwach białostockiego klubu. Była to też oficjalna inauguracja w roli trenera BAS dla szkoleniowca - Łukasza Jurkucia. Początek meczu zaczął się prowadzenia gospodarzy 4:2, ale białostoczanie gwałtownie wyrównali do stanu 5:5. BAS szedł za ciosem podwyższając przewagą do 13:7, a w ataku szalał Jan Król, którego gospodarze nie potrafili zatrzymać. W II secie tylko do stanu 12:12 toczyła się wyrównana walka punkt za punkt. Mocniejsze nerwy mieli jednak torunianie, którzy odskoczyli BAS-owi na 19:16. Białostoczanie nie rezygnowali i odważnie - czasami wręcz ryzykowanie - atakowali, ale znowu miejscowi zademonstrowali zimną krew wygrywając 25:23, a ostatni punkt zdobyli po błędzie serwisowym Króla. W III secie toruński zespół poszedł za ciosem i gwałtownie uzyskał prowadzenie 8:5. W zespole Aniołów skutecznym serwisem popisywał się Mesa Sandoval i to dzięki jego atakom torunianie utrzymywali przewagę. BAS doszedł rywa