Iga Woźniak i Amelia Wojda mistrzyniami polski w kickboxingu

pionki24.pl 3 miesięcy temu

W miniony weekend kolejny rok z rzędu w Bałtowskim Kompleksie Turystycznym odbyły się Mistrzostwa Polski Dzieci i Kadetów w Kickboxingu w formule pointfighting i light contact. Do rywalizacji zgłoszono 624 zawodników z 73 klubów z całej Polski.

Świetny wynik osiągnęli reprezentanci Klubu Sportowego Centrum Tang Soo Do Pionki, którzy występując w czteroosobowym składzie wywalczyli dwa tytuły mistrzowskie i brązowy medal.

Mistrzyniami Polski w formule pointfighting zostały: Iga Woźniak w kategorii kadetek starszych -60kg i Amelia Wojda w kategorii dziewczynek -33kg. Brązowy medal w kategorii kadetek starszych -42kg wywalczyła Hanna Fila.

Iga Woźniak po raz pierwszy wystąpiła w wyższej kategorii wagowej niż dotychczas i były pewne obawy, jak zaprezentuje się w konfrontacji z bardziej rosłymi rywalkami. Imponując szybkością i ekspresją poradziła sobie doskonale i podobnie jak podczas ostatniego startu kontrolnego w Biskupcu wygrała wszystkie pojedynki przez przewagę techniczną, chociaż łatwo nie było. Tym samym idąc w ślady swojej starszej siostry Pauliny została mistrzynią Polski w kickboxingu.

Świetny start zanotowała nasza najmłodsza reprezentantka Amelia Wojda, która dopiero od niedawna zaczęła uczestniczyć w walkach kickboxingu. Od pierwszego startu kontrolnego w lutym w turnieju Piaseczno Kids, dzięki wytężonemu treningowi osiągnęła niebywały progres umiejętności i zasłużenie pokonała swoje rywalki zdobywając mistrzowski tytuł. Podczas walk zaprezentowała nie tylko wysoki poziom sportowy ale również pewną dojrzałość taktyczną i dobrą współpracę z narożnikiem, co w jej wieku nie jest takie oczywiste.

Bardzo dobrze w starszej kategorii wiekowej zadebiutowała Hanna Fila, która dzięki wielkiej ambicji i sercu do walki sięgnęła po brązowy medal mistrzostw Polski. Jej pojedynki eliminacyjne były bardzo dynamiczne i emocjonujące a w walce półfinałowej momentami jak równy z równym walczyła z faworytką kategorii.

Niestety bez medalu swój start zakończył zdecydowany faworyt do tytułu mistrzowskiego Jan Wojda. Janek już w pierwszej walce, po dogrywce musiał uznać wyższość zawodnika, którego dwa tygodnie temu wyraźnie pokonał w Biskupcu. Należy pamiętać, iż od kilku tygodni borykał się on z kontuzją uda i nie wykonywał technik nożnych, które zawsze były jego mocną stroną. Jakkolwiek podczas startów kontrolnych doskonale radził sobie stosując głównie techniki manualne tak tutaj w Bałtowie trochę zabrakło punktowania nogami. Cała ta sytuacja bardzo dobitnie pokazuje jak trudną dyscypliną sportową jest kickboxing i jak trudno zdobywa się tutaj medale.

Na pewno dużym pocieszeniem dla Janka Wojdy jest zdobycie tytułu mistrzowskiego przez jego młodszą siostrę, gdyż wiele treningów indywidualnych Amelia odbyła pod jego okiem.

Tak czy inaczej zawodnikom pionkowskiego klubu należą się wielkie gratulacje i szacunek. Każdy z nich włożył wiele wysiłku, poświęceń i serca w przygotowania do startu.

Był to ostatni turniej zawodników Klubu Sportowego Centrum Tang Soo Do Pionki w okresie 2023/2024. Bilans tegorocznych osiągnięć w mistrzostwach Polski kickboxingu we wszystkich kategoriach wiekowych to 2 tytuły mistrzowskie, 5 tytułów wicemistrzowskich i 4 brązowe medale.

A już 19 czerwca o godz. 17:30 w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury przy ulicy Zakładowej 5 w Pionkach odbędzie się uroczyste podsumowanie minionego sezonu.