Igrzyska Europejskie. Strażacy musieli naprawić bramke do rugby

Silny wiatr dał się we znaki organizatorom Igrzysk Europejskich. Półfinałowy mecz rugbystek został przerwany, bo mocny wiatr zwiał wielką płachtę na bramkę. Do akcji musieli wkroczyć strażacy.

W trakcie pierwszej połowy spotkania Wielkiej Brytanii z Belgią przy remisie 5:5 zawodniczki musiały przerwać grę. Mecze rugby realizowane są na stadionie Wisły, na którym zorganizowano ceremonię otwarcia IE i zaplanowano ceremonię zamknięcia. W związku z tym za jedną z bramek wciąż stoi scena, na której występowali i będą występować piosenkarze. Organizatorzy postanowili ją zasłonić płachtą materiału.

Podczas dzisiejszego meczu płachta nie wytrzymała silnych podmuchów wiatru i zahaczyła o jedną z bramek. Ponieważ bramka ma kilka metrów wysokości, usunięcie płachty nie było łatwym zadaniem. Sędziowie odesłali zawodniczki do szatni, a do akcji wkroczyli strażacy, którzy po kilkunastu minutach uwolnili bramkę i spotkanie można było dokończyć.