II edycja forum Kolej.net w Bydgoszczy rozpoczyna się już w środę, 22 stycznia! Po sukcesie pierwszej edycji, do Bydgoszczy – stolicy branży kolejowej – przybędzie ponad 100 wystawców z całego kraju.
Organizowane przez Polską Izbę Kolei – która ma swoją siedzibę w Bydgoszczy – wydarzenie Kolej.net już drugi rok znajduje się na mapie spotkań branży kolejowej. To okazja do networkingu, spotkań oraz nawiązywania relacji biznesowych w celu współpracy, wymiany wiedzy i umiejętności. – Na tę chwilę mamy ponad 100 zgłoszonych wystawców – podkreśla Michał Ciechowski z Polskiej Izby Kolei. Miejscem forum będzie Bydgoskie Centrum Targowo-Wystawiennicze (Gdańska 187).
Wydarzenie rozpoczyna się w środę, 22 stycznia od rejestracji gości. O 19:00 rozpocznie się bankiet wystawców. – Oficjalne rozpoczęcie wydarzenia zaplanowaliśmy na czwartek, 23 stycznia na godz. 10:00. W przecięciu wstęgi udział weźmie Elżbieta Rusielewicz, Wiceprzewodnicząca Rady Miasta Bydgoszczy oraz Sławomir Jankowski (Przewodniczący Rady Nadzorczej Polskiej Izby Kolei) i Magdalena Sakowska (Wiceprzewodnicząca) – dodaje Ciechowski.
Wystawcy będą prezentować swoje wyroby i usługi. Wśród nich będą znane firmy z Bydgoszczy i okolic: Pesa, Harting, Stomil, Kolejowe Zakłady Łączności, Darpol, Famor, Silcan czy Pixel oraz globalne marki jak Siemens, Shell, Recaro, Hitachi czy Alstom. Nowością w tym roku jest strefa konferencyjna, a w niej scena, na której przeprowadzone będą prezentacje produktowe firm.
W trakcie spotkania podpisane zostanie Memorandum o Współpracy między Polską Izbą Kolei a przedstawicielami Stowarzyszenia Miłośników Kolei w Człuchowie. Jego celem będzie promocja transportu szynowego w Polsce, krzewienie wiedzy oraz historii kolei na terenie RP. Zapoczątkuje to większą współpracę z tego typu stowarzyszeniami i ośrodkami w Polsce, by finalnie zainaugurować w Bydgoszczy największy w Polsce zjazd miłośników transportu szynowego (pociągi oraz tramwaje).
– Pierwsza edycja Kolej.net udowodniła, iż wydarzenie jest nie tylko platformą do nawiązywania cennych relacji biznesowych, ale również przestrzenią do kształtowania przyszłości polskiej kolei. Uczestnicy spotkań podkreślali bowiem ich wysoką wartość merytoryczną oraz rolę Polskiej Izby Kolei w integracji środowiska kolejowego. Wierzę, iż nadchodząca II edycja Kolej.net pozwoli pogłębić współpracę między przedsiębiorcami i stworzyć silne podstawy dla kolejnych tego typu spotkań – mówi Adam Musiał, Dyrektor Generalny Polskiej Izby Kolei.
- Pierwsze takie wydarzenie w Bydgoszczy. 80 firm z branży kolejowej spotkało się w BCTW
– Kolej.net to spotkania networkingowe dedykowane przedstawicielom firm z sektora kolejowego. Celem prostej formuły wydarzenia jest skupienie uwagi na bezpośrednich relacjach i rozmowach. Znane nam wszystkim klasyczne targi pochłaniają ogromne budżety, my proponujemy stolik i dwa rollupy, by nie przysłonić tego, co jest najważniejsze – relacji – mówi Zbigniew Wiśniewski, manager projektu.
Polska Izba Kolei każdego roku organizuje dziesiątki spotkań konferencyjnych, których zaletą jest wymiana pomysłów i osiągnięć firm w ściśle skonkretyzowanym sektorze kolejowym, np. infrastrukturze. Na Kolej.net spotkać można za to wszystkie branże sektora kolejowego. – Rzadkością jest jednoprofilowość firm kolejowych, więc wystawcy chętnie korzystają z możliwości, którą oferujemy. Nowa formuła spotkań pozwala na wymianę pomysłów i osiągnięć firm w szerszym zakresie niż jedna kompetencja – dodaje Wiśniewski.