2 tygodni temu

ChKS CHEŁMIANKA – KS WIĄZOWNICA 3:0 (1:0)

1:0 – Kasprzyk (30), 2:0 – Korbecki (55), 3:0 – Kvenstar (66).

ChKS: Jerke – Ofiara (80 Misztal), Cichocki, Kvenstar, Zmorzyński, Piekarski (72 Złomańczuk), Pek, Romanowicz (71 Karbownik), Korbecki, Mroczek (72 Konojacki), Kasprzyk (71 Klec).

Chełmianka odniosła szóste w sezonie, a czwarte z rzędu zwycięstwo i w dalszym ciągu plasuje się na drugim miejscu w tabeli, mając cztery punkty straty do prowadzącej Sandecji Nowy Sącz. Budowany już drugi rok zespół z Chełma z każdym meczem gra coraz lepiej, choć do poziomu, jaki ta drużyna powinna prezentować, droga jeszcze daleka. Ważne, iż nowi zawodnicy, którzy przyszli do klubu przed sezonem, czują się w nim coraz lepiej i zaczynają odgrywać w zespole ważne role.

Z kolei trener Grzegorz Bonin w końcu ma sporo jakości na ławce rezerwowych, a gracze, którzy wchodzą z niej na boisko, nie ustępują znacząco poziomem zawodnikom z pierwszej jedenastki. Coraz bliżej powrotu do gry w III lidze są Krystian Wójcik i Michał Kobiałka, którzy z całą pewnością jeszcze bardziej wzmocnią środek pola.

Mecz z Wiązownicą był z gatunku takich, które Chełmianka musiała wygrać i zapomnieć, bo przed nią arcyważne wyjazdowe starcie z Siarką Tarnobrzeg, przeciwnikiem z o wiele wyższej półki niż sobotni rywal biało-zielonych. W zasadzie całe sobotnie spotkanie przebiegało pod dyktando gospodarzy. Już pierwsze minuty pokazały, iż miejscowi mają zdecydowanie więcej piłkarskiej jakości niż zespół z Podkarpacia i tylko kwestią czasu było, kiedy chełmianie rozwiążą worek z bramkami.

Na początku meczu po składnej akcji w bardzo dobrej sytuacji znalazł się Bartłomiej Korbecki, ale piłka po jego strzale wpadła w ręce bramkarza. Kilka minut później po stałym fragmencie gry futbolówkę głową uderzał Piotr Piekarski, jednak ta poszybowała pół metra nad poprzeczką. Chełmianka cierpliwie konstruowała swoje akcje i w 30 min. dopięła swego. Po dośrodkowaniu ładnym strzałem głową popisał się Dawid Kasprzyk i tym razem bramkarz Wiązownicy nie miał już szans. Był to pierwszy gol napastnika w barwach chełmskiego zespołu, w dodatku zdobyty w bardzo ważnym dla niego dniu. Kilka godzin przed meczem na świat przyszła jego córeczka Anastazja.

Przeciwnik w pierwszej połowie w zasadzie kilka zdziałał pod bramką Michała Jerke, który w sobotnie popołudnie miał mało pracy. Inna sprawa, iż w grze obronnej Chełmianka była dobrze zorganizowana. Po stracie piłki biało-zieloni dążyli do jej jak najszybszego odbioru. W drugiej połowie goście starali się śmielej atakować, ale nie mieli pomysłu na sforsowanie dobrze grającej w defensywie drużyny z Chełma. Miejscowi czuli się na boisku pewnie, mecz przebiegał pod ich kontrolą. Po zmianie stron Chełmianka wyprowadziła więcej kontr i mogła pokusić się o kilka bramek. Zdobyła tylko dwie, ale kibice i tak opuszczali stadion zadowoleni. Cieszy na pewno kolejny gol Korbeckiego i dobra gra, okraszona bramką, Maksima Kvenstara.

Po czwartym zwycięstwie z rzędu atmosfera w chełmskim zespole przed potyczką z Siarką w Tarnobrzegu jest bardzo dobra. Najważniejsze, by drużyna odpowiednio przygotowała się do najbliższego meczu, bo zwycięstwo jeszcze bardziej umocniłoby Chełmiankę na drugiej pozycji w tabeli. A jest to o tyle ważne, iż w kolejnych starcia drużyna trenera Bonina zmierzy się z naprawdę mocnymi rywalami: KSZO 1929, Sandecją, Koroną II, czy Podhalem. Arcyciekawie zapowiadające się spotkanie w Tarnobrzegu odbędzie się w sobotę 21 września o 16.00.

(lc, fot. Chełmianka Chełm)

Wyniki 8. kolejki III Ligi:

ChKS CHEŁMIANKA – KS WIĄZOWNICA 3:0 (Kasprzyk 30, Korbecki 55, Kvenstar 66), PODHALE NOWY TARG – ŚWIDNICZANKA ŚWIDNIK MAŁY 2:0 (Seweryn 9, Hamed 36), SANDECJA NOWY SĄCZ – KSZO 1929 OSTROWIEC ŚWIĘTOKRZYSKI 1:0 (Wolsztyński 78 karny), UNIA TARNÓW – LEWART LUBARTÓW 0:2 (Kompanicki 16, Morenkov 48), POGOŃ LUBACZÓW – CZARNI POŁANIEC 1:1 (Majda 39 – Kardyś 68), WIŚLANIE SKAWINA – WISŁA II KRAKÓW 1:1 (Wiśniewski 35 – Ziarko 25), STAR STARACHOWICE – PODLASIE BIAŁA PODLASKA 1:0 (Szynka 86), AVIA ŚWIDNIK – WISŁOKA DĘBICA 2:2 (Małecki 2, Machała 68 – Kulon 38, Maik 89), KORONA II KIELCE – SIARKA TARNOBRZEG mecz przełożony.