III liga: Kolejna wygrana Wigier

dziendobrybialystok.pl 3 godzin temu

Rozpędzają się suwalskie Wigry, które wygrały kolejny mecz. Tym razem ekipa z Suwałk pokonała Świt w Nowym Dworze Mazowieckim. Zwycięstwo odnotował też zespół Jagiellonii II, który dzięki wygranej z Bronią Radom opuściła ostatnią lokatę. Nie powiodło się ŁKS Łomża, które przegrało u siebie 2:4 z Wartą Sieradz. Wigry: od wygranej do wygranej Kolejny dobry występ zanotowały suwalskie Wigry. Beniaminek z Suwałk mimo nieobecności aż czterech podstawowych graczy (Maciej Makuszewski, Bartosz Gużewski, Michał Mościcki, Pavel Berezyanskyi) jechał do Nowego Dworu nastawiony na punktową zdobycz. Gospodarze byli mocno zdeterminowani, aby zrehabilitować się za porażkę w Mławie (0:6) i ruszyli od pierwszego gwizdka do ataku. Już w 5 minucie powinno być 1:0 dla Świtu, ale Kamil Wiśniewski minimalnie spudłował. Suwalczanie nie pozostawali dłużni i niemal na całym boisku stosowali agresywny pressing. W efekcie raz pod jedną, a raz pod drugą bramkę sunęły ataki. W 23 minucie znowu bliscy gola byli gospodarze, ale dwa strzały fantastycznie obronił Mateusz Taudul. W odpowiedzi w 31 minucie Paweł Bednarczyk wpadł z piłką w pole karne i mimo asysty obrońców precyzyjnym strzałem nie dał szans Filipowi Zwolińskiemu. Po przerwie suwalczanie wyszli cofnięci do de