Imprezy targowe organizowane są przez naszą firmę ponad 30 lat. W roku 1999 firma ARTIM sp. z o.o. stała się członkiem Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej i od tej pory wspólnie organizujemy Jarmark Bożonarodzeniowy. Partnerem Głównym tegorocznego Jarmarku Bożonarodzeniowego jest TAURON. Krakowska Kongregacja Kupiecka oraz firma ARTIM sp. z o.o. uprzejmie informują, iż w dniach od 29 listopada 2024 roku do 1 stycznia 2025 roku na płycie Rynku Głównego w Krakowie od strony Wieży Ratuszowej odbywać się będzie Jarmark Bożonarodzeniowy.
Boże Narodzenie to święto pełne uroku: rodzinne spotkania przy wigilijnym stole, wspólne ubieranie choinki i śpiewanie kolęd. W radosnych chwilach Świąt przeżywanych wspólnie składamy sobie życzenia i obdarowujemy się prezentami. W poszukiwaniu ciekawych i oryginalnych prezentów zapraszamy na Jarmark Bożonarodzeniowy na Rynku Głównym w Krakowie. Jest to miejsce, gdzie można znaleźć świąteczny prezent na każdą kieszeń. A po udanych zakupach można skosztować smacznych potraw przy stoiskach gastronomicznych oraz zatrzymać się przy estradzie, aby podziwiać występy zespołów artystycznych.
Organizowany przez nas od ponad 30. lat Jarmark Bożonarodzeniowy (wcześniej Targi Bożonarodzeniowe) nawiązuje do handlowych tradycji Rynku Głównego i na stałe wpisał się w pejzaż przedświątecznego Krakowa. Cieszy się niezmiennym powodzeniem zarówno wśród mieszkańców Krakowa, jak i odwiedzających nasze miasto turystów z Polski i z zagranicy, o czym świadczą artykuły zamieszczane w wielu publikacjach z całego świata.
W ramach tegorocznego Jarmarku Bożonarodzeniowego w Krakowie kupcy z całej Polski i innych państw zaprezentują towar w 105. kioskach handlowych i gastronomicznych. Gościć będziemy również kupców z Litwy, Ukrainy, Słowacji i Węgier, którzy sprzedawać będą m.in. regionalne produkty, ciasta, słodycze, wędliny, sery, chleb, rękodzieło z lnu, skóry i wełny, upominki, ceramikę itp. Na terenie Jarmarku Bożonarodzeniowego będzie drewniana szopka, którą wykonał rzeźbiarz i twórca ludowy Józef Lasik ze Stryszawy.
Do dyspozycji Urzędu Miasta Krakowa organizatorzy udostępniają w tym roku 5 bezpłatnych stoisk targowych. Trzy kioski przeznaczone dla miast zaprzyjaźnionych zostały udostępnione organizacjom ukraińskim m.in. z Kijowa i Lwowa celem zwiększenia pomocy dla Ukrainy. Instytucje charytatywne zaprezentują swoje świąteczne wyroby w dwóch kioskach. W tym roku będą to m.in. Caritas Archidiecezji Krakowskiej, Polski Związek Głuchych, Katolickie Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych i ich Przyjaciół „Klika”, Krakowska Fundacja Zwierzętom Stawiamy na Łapy, Warsztaty Terapii Zajęciowej Stowarzyszenie Pomocy Socjalnej GAUDIUM ET SPES, Stowarzyszenie Integracji oraz Aktywizacji Zawodowej i Społecznej Osób Niepełnosprawnych „EMAUS”, Fundacja Człowiek dla Zwierząt, Fundacja Zmieniamy Niemożliwe, Stowarzyszenie „Być”. Dochód ze sprzedaży produktów i ozdób świątecznych na tych stoiskach zasili skromne budżety w/w instytucji, dlatego szczególnie zapraszamy, aby zainteresować się ich ofertą.