Iskra zapłonęła w Rudzienicach, falstart w Idzbarku, wygrana GKS Małdyty

nos-portal.pl 1 miesiąc temu

PIŁKA NOŻNA. Zmiany powrotne w trakcie meczu wzorem piłki manualnej. To jedna z nowinek w rozpoczętym sezonie w klasie B. Mocno w sezon weszła Iskra Smykówko. W Idzbarku inauguracja była z pompą tylko wynik się nie zgadzał.

Wyjściowa jedenastka Góry Idzbark, która rozpoczęła rozgrywki klasy B w okresie 2024/25 / Fot. Mariusz Gardecki

Teraz narzekające czasami na małą liczbę rezerwowych drużyny z klasy B będą mogły rotować składem w czasie meczów. Z nowym sezonem wprowadzona została jedna z nowinek – lotne zmiany. To znaczy, iż wzorem piłki manualnej trener będzie mógł na chwilę posadzić zawodnika na ławce, żeby ten odpoczął lub przemyślał co w jego grze było nie tak, a później będzie można wykonać zmianę powrotną. Nie wiadomo czy zmiana ułatwi robotę. – Jedno jest pewne przy wyniku na styku lub jednobramkowym prowadzeniu ekipy będą mogły wymieniać piłkarzy bez opamiętania i w ten sposób urywać cenne minuty – mówi jeden z trenerów drużyn B-klasowych z gminy Ostróda.

Wystartowały rozgrywki sezonu 2024/25 w klasie B. Z wielką pompą rozpoczęła się rywalizacja na boisku w Idzbarku. Tam przy niemal pełnych trybunach, do tego w obecności kibiców specjalnych siedzących na fotelach w strefie VIP, Góra podejmowała Torpedę Rożental. W rywalizacji o mistrzostwo grupy 4 lepiej wystartowali goście, którzy gwałtownie zdobyli bramkę na 0:1. Przed przerwą wyrównał Mateusz Winik i do 78. min był remis. W ostatnich minutach skuteczniej zagrali piłkarze z gminy Lubawa. Do wcześniejszego dorobku dołożyli jeszcze dwie bramki i pokonali Górę.

Góra Idzbark - Torpeda Rożental 1:3
Bramka dla Góry: Mateusz Winik

W tej samej grupie mocnym akcentem sezon rozpoczęła drużyna ze Smykówka. Iskra na wyjeździe zmierzyła się z Czarnymi II Rudzienice. Na ławce rezerwowych Iskry dwóch zawodników, w ekipie gospodarzy kilkunastu. Miejscowi mogli rotować składem i testować związkowe nowinki. kilka im to dało, a omal nie skończyło się dwucyfrówką po stronie strat. W ekipie Rafała Kaliszewskiego postrzelali sprawdzeni egzekutorzy. Iskra zdobyła 9 goli, a łupem bramkowym podzielili się Marcin Kostiok, Amadeusz Witt i Damian Piejdak.

Czarni II Rudzienice - Iskra Smykówko 3:9
Bramki: Marcin Kostiok 4, Amadeusz Witt 4, Damian Piejdak

Inne wyniki klasy B, grupa 2: Barkas Tolkmicko – Żabianka Żabi Róg 1:1 (bramka: Kamil Kamiński), Pogrom Aniołowo – GKS Małdyty 0:2, Warmiak Łukta pauzował; grupa 4: Mewa Smykowo – Żak Jamielnik 2:4.