IV Liga. Start z wygraną, Kłos z porażką

Kłos nie dał rady rezerwom Motoru

KŁOS GMINA CHEŁM – MOTOR II LUBLIN 0:3 (0:2)

0:1 – Romanowski (15), 0:2 – Mazur (25), 0:3 – Sikora (85).

KŁOS: Kamiński – E. Poznański, Kowalski (50 Rutkowski), K. Rak (75 Gorzała), Żwirbla, P. Wójcicki, Mazur (85 Mróz), Mazurek (60 P. Poznański), Marczuk, Gierczak. Trener – Tomasz Hawryluk.

Po 9. kolejkach Kłos Gmina Chełm wciąż bez wygranej w IV lidze. Podopieczni Tomasz Hawryluka tym razem nie dali rady rezerwom Motoru Lublin i przegrali w Rożdżałowie 0:3. Początek meczu nie był jednak zły w wykonaniu gospodarzy. – Mieliśmy dwie dobre sytuacje na strzelenie bramki, ale ich nie wykorzystaliśmy, skuteczność pod bramką rywala szwankuje od początku sezonu – mówi T. Hawryluk. Precyzji zabrakło Patrykowi Gierczakowi i Pawłowi Mazurowi. Zamiast prowadzenia, w 15 minucie zawodnicy Kłosa stracili piłkę na własnej połowie boiska, i Motor po szybkiej kontrze wyszedł na prowadzenie.

W 25 minucie było już 0:2. Jakuba Kamińskiego po stałym fragmencie gry pokonał Kamil Mazur. Pięć minut później gospodarze mogli zdobyć gola kontaktowego. W polu karnym gości faulowany był Gierczak i sędzia wskazał „na wapno”. Do piłki ustawionej na 11 m podszedł Paweł Żwirbla, ale jego strzał obronił bramkarz Motoru. Szkoda bo mógł być to moment zwrotny spotkania. W drugiej połowie zawodnicy Kłosa ambitnie walczyli o gola, ale dalej grali nieskutecznie.

Goście cofnęli się i czekali na okazje do kontrataków. I niestety w końcówce po kolejnym nieporozumieniu między zawodnikami zespołu z gminy Chełm Sebastian Sikora ustalił wynik meczu na 0:3. – Straciliśmy bramki po prostych błędach, gdzieś brakuje nam koncentracji – powiedział po ostatnim gwizdku trener Hawryluk. Za tydzień, (5 października o 15.00) Kłos zagra w Tomaszowie Lubelskim z Tomasovią. O punkty znów będzie trudno. (kg)

Rezerwy Górnika pokonane

START KRASNYSTAW – GÓRNIK II ŁĘCZNA 2:1 (1:0).

Bramki dla Startu zdobyli: Skiba w 33 min. oraz Kudła w 54 min.

START: Bartoszek – D. Pachuta, Skiba (90+2 J. Sołdecki), Brzyski, Strug (82 Lenard), Chariasz (90+5 M. Pachuta), Kukulski (46 Kudła), Jabłoński (90+2 Korzeniowski), Saj, Bronowicki (82 Więczkowski), Florek (90+2 Buk). Trener – Marek Kwiecień. Czerwona kartka: Brzyski (START) w 61 minucie.

W niedzielę w Krasnymstawie Start podejmował rezerwy Górnika Łęczna, które okupują dolne rejony tabeli IV ligi. Wydawało się więc, iż do podopieczni Marka Kwietnia są faworytami do wywalczenia trzech punktów, długo jednak nie mogli przebić się przez szczelną obronę gości. Przełamanie przyszło w 33 minucie. Piłkę w ple karne wrzucił Kryspin Florek, a Dominik Skiba nie dał szans bramkarzowi rezerw Górnika.

Druga połowa rozpoczęła się dla Startu wyśmienicie. W 54 minucie na listę strzelców wpisał się Norbert Kudła, który w przerwie zmieniał Jakuba Kukulskiego (widać, iż nos trenerski nie zawiódł Marka Kwietnia). Niestety, gospodarze krótko cieszyli się z dwubramkowego prowadzenia. Już trzy minuty później po stałym fragmencie gry druga drużyna Górnika zdobyła bramkę kontraktową.

Mało tego, od 64 minuty Start musiał grać w osłabieniu. Z boiska z czerwoną kartką wyleciał Kacper Brzyski. – Do tego momentu wszystko mieliśmy pod kontrolą, mogliśmy choćby prowadzić wyżej – zauważa Marek Kwiecień, trener Startu. Według niego sędzia zbyt pochopnie pokazał „czerwień” Brzyskiemu. – Walczył bark w bark z zawodnikiem gości, sędzia odgwizdał jego faul. Ale na pewno nie było to zagranie na czerwony kartonik – uważa Kwiecień. Na szczęście w końcówce gospodarze mądrze się bronili, mimo, iż było ich mniej na boisku nie pozwalali gościom tworzyć strzeleckich okazji i dowieźli zwycięstwo do końca. (kg)

IV LIGA

Wyniki 10. kolejki:

KŁOS GMINA CHEŁM – MOTOR II LUBLIN 0:3, START KRASNYSTAW – GÓRNIK II ŁĘCZNA 2:1, Sygnał Lublin – Stal Kraśnik 0:3, Orlęta Radzyń Podlaski – Lublinianka 0:1, Janowianka Janów Lubelski – Huragan Międzyrzec 3:2, Podlaski, Granit Bychawa – Gryf Gmina Zamość 2:0, Łada Biłgoraj – Opolanin Opole Lubelskie 5:0, Avia II Świdnik – Tomasovia Tomaszów Lubelski 0:5. Pauza – Hetman Zamość.