Jaka pogoda nas czeka? Dziś w nocy możliwe przymrozki

5 godzin temu
Zdjęcie: Jaka pogoda nas czeka? Dziś w nocy możliwe przymrozki


W niedzielę (20.10) i w poniedziałek (21.10) temperatura na południu kraju wyniesie choćby do 19 st. C – poinformował synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Michał Folwarski. Dodał, iż w najbliższych dniach na północy kraju wystąpią słabe opady deszczu, a w nocy pojawią się przygruntowe przymrozki.

“W niedzielę do końca dnia na wschodzie i na południu kraju będzie mnóstwo słońca i kilka chmur” – powiedział PAP Michał Folwarski. Dodał, iż im dalej na zachód i północy zachód, tym będzie pojawiać się coraz więcej chmur.

Według synoptyka IMGW na Pomorzu niewykluczone będą słabe opady deszczu, głównie w strefie Wybrzeża.

Na południu kraju temperatura lokalnie wyniesie choćby do 17-18 st. C, chłodniej będzie na krańcach wschodnich i północnych kraju, miejscami w okolicach 12-13 st. C.

Wiatr będzie umiarkowany i miejscami porywisty, południowo-wschodni i południowy.

IMGW poinformował w niedzielę, iż na Dolnym Śląsku prognozowane jest wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 40 km/h, w porywach do około 70 km/h, z kierunków południowych.

ZOBACZ ZDJĘCIA JESIENNEGO LUBLINA

Ostrzeżenie I stopnia przed silnym wiatrem dotyczy powiatów: zgorzeleckiego, lubańskiego, lwóweckiego, karkonoskiego, Jelenia Góra, kamiennogórskiego, wałbrzyskiego, Wałbrzych, świdnickiego, dzierżoniowskiego, ząbkowickiego i kłodzkiego. Obowiązuje od niedzieli, 20 października, od godz. 19, do poniedziałku, 21 października, do godz. 6.

Noc z niedzieli na poniedziałek będzie zimna na wschodzie kraju

Jak poinformował synoptyk IMGW, noc z niedzieli na poniedziałek będzie pogodna. “Więcej chmur pojawi się tylko na północy kraju i tutaj niewykluczony będzie słaby deszcz, ale to jedynie na krańcach północnych” – powiedział Folwarski.

Dodał, iż niewykluczone będą gęste mgły, zwłaszcza na południu kraju; lokalnie mogą ograniczać widzialność do 200 m.

Najchłodniej będzie w południowej i wschodniej części kraju. “Lokalnie możliwe spadki temperatury do około zera i przygruntowe przymrozki do około -2, -3 st. C” – poinformował rozmówca PAP.

W niedzielę w nocy najcieplej będzie na zachodzie i na Wybrzeżu, lokalnie choćby 11-12 st. C.

Wiatr będzie słaby i umiarkowany, w strefie Wybrzeża porywisty. W podgórskich Sudetach możliwe porywy wiatru do około 70 km/h.

Najwięcej chmur na północy kraju

“W poniedziałek na południu kraju dużo słońca i niewielkie zachmurzenie” – powiedział synoptyk. Dodał, iż na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie będzie wzrastało do umiarkowanego. Najwięcej chmur będzie na północy kraju, zwłaszcza w rejonie Pomorza. Możliwy także deszcz.

Najcieplej będzie na południu i południowym zachodzie, tutaj do 18-19 st. C. Na północy i północnym wschodzie kraju w okolicach 13-14 st. C.

Wiatr będzie słaby i umiarkowany. W rejonach podgórskich porywy wiatru w okolicach 55 km/h. Wiatr będzie południowo-zachodni.

W nocy z poniedziałku na wtorek również na południu kraju będzie najbardziej pogodnie.

“Opady deszczu będą głównie występować w strefie Wybrzeża i na Pomorzu, natomiast lokalnie też możliwe będą gęste mgły, ograniczające widzialność do 200 m” – powiedział Folwarski.

Na południu kraju temperatura w okolicach 12 st. C. “Mogą wystąpić przygruntowe przymrozki do około -2 st. C” – dodał synoptyk.

Najcieplej będzie na zachodzie i w rejonie Wybrzeża, 12 st. C, wiatr będzie słaby i umiarkowany. Na południu kraju i w rejonach podgórskich Karpat wiatr porywisty, południowy i południowo-zachodni.

PAP / RL / opr. LisA

Fot. Iwona Burdzanowska

Idź do oryginalnego materiału