Jeleniogórska klasa okręgowa w pigułce

id-24.pl 1 miesiąc temu

Po trzech latach nieobecności drużyna Olimpii Kamienna Góra (na zdjęciu) w tym roku wywalczyła upragniony awans i wróciła do rywalizacji w jeleniogórskiej klasie O! Po pierwszej połowie sezonu zajmujemy 12 miejsce, mając na koncie 14 punktów. Odnieśliśmy 4 zwycięstwa, zanotowaliśmy 2 remisy i 9 razy musieliśmy uznać wyższość rywali. W 15 rozegranych spotkaniach strzeliliśmy 17 bramek, tracąc przy tym 34. Najlepszym strzelcem zespołu jest Adrian Piekarczyk, który zdobył 4 gole.

Włókniarz Leśna liderem

Zimę na fotelu lidera jeleniogórskiej klasy okręgowej mogą spędzić piłkarze Włókniarza Leśna, którzy w 15. pojedynkach uzbierali aż 32 pkt. Na ten bilans złożyło się 10 wygranych spotkań – 2 remisy – 3 porażki. Lider strzelił 39 bramek, tracąc tylko 21. Do najlepszych zawodników należeli Młynarski i Smurzyński.

Twardy Świętoszów wiceliderem

Ekipa „Pancernych” traci do liderującego Włókniarza tylko jedno „oczko” (9-4-2; przy stosunku bramek 29-17). Na własnych ‘śmieciach” futboliści Twardego zgromadzili 20 pkt, a 11 przywieźli ze spotkań wyjazdowych. Najlepszym strzelcem zespołu jest Piotr Skiba z 10 trafieniami. Po trzy strzelili: Marcin Łojko, Kamil Skiba, Kamil Malaszewski i Wojciech Dawidowicz. Sześć żółtych kartek ujrzał Kamil Malaszewski. Po 4 mają ponadto: Kacper Łaba, Konrad Muzal, Oliwier Gasiak i Dariusz Piechowiak.

Raciborowice na podium

Na razie trzecią lokatę zajmują zawodnicy GKS Raciborowice (30 „oczek”; 9-3-2), jednak zespół ma jeden zaległy mecz do rozegrania z LZS Kościelnik. jeżeli GKS wygra zostanie samodzielnym liderem.

Beniaminek Olimpia

Duże zmiany nastąpiły w składzie Olimpii w wakacyjnej przerwie. Z zespołu odeszło dwóch doświadczonych napastników: kapitan i najlepszy snajper Sochacki, który zapałał miłością do Pagazu Krzeszów oraz Powiertowski, wzmacniając Bóbr Marciszów. Grę w Kwarcu Pisarzowice wybrał młody Adrian Kosowski. Przyszli natomiast do Olimpii: Kamil Respondek i Tomasz Migacz (obaj z Amfibolitu Leszczyniec), Hubert Kak (były zawodnik Górnika Boguszów-Gorce), Aleksander Wąż z Pagazu Krzeszów, Marcin Wieczorek z Victorii Jelenia Góra, Mateusz Jaszczur z Czarnych Przedwojów i Jakub Bieniek z Sezalu 2 Janiszów. W trakcie sezonu do zespołu powrócił Tomasz Cukier, który przebywał za granicą. Jaszczur w okresie przygotowawczym doznał poważnej kontuzji braku i nie zagrał w żadnym ligowym spotkaniu. Po kilku meczach z gry z powodu kontuzji wypadli również podstawowi obrońcy – Burghardt i Zasada. Podopieczni Łukasza Bieńkowskiego w 15. potyczkach uzbierali 14 „oczek” (4 wygrane – 2 remisy – 9 porażek). Trochę lepiej było na własnym stadionie. Olimpia wygrała 2 spotkania, 2 zremisowała i poniosła 4 porażki. Z wyjazdów kamiennogórzanie przywieźli 6 pkt (2-0-5).

Najwięcej występów w rundzie ma Wojciech Migacz, który bronił naszej bramki we wszystkich 16 spotkaniach. Piętnaście spotkań zaliczył Kamil Respondek, a po 14 meczów zanotowali – Adrian Piekarczyk, Łukasz Bieńkowski i Jakub Powązka. Cztery bramki dla Olimpii strzelił Piekarczyk, o jedną mniej ma Wąż. Po dwa trafienia zapisali Wieczorek i Kacper Schabiński. Za zespołem Olimpii w tabeli plasują się: Hutnik Pieńsk (13 pkt), Lotnik Jeżów Sudecki (12), Granica Bogatynia (8) i Gryf Gryfów Śląski.

Ciężka zima czeka futbolistów Olimpii. Z kontuzjowanych graczy do walki w rundzie wiosennej powinni być zdolni Jaszczur i Zasada, natomiast Burghardt (przeszedł zabieg więzadeł) dopiero prawdopodobnie wróci do gry od nowego sezonu 2025/2026. Zarząd rozgląda się za nowymi piłkarzami, ale nie jest to łatwe. Na celowniku są trzy nazwiska?

– Na początku sezonu przetrzebiły naszą drużynę kontuzje – powiedział szkoleniowiec, Olimpii – Łukasz Bieńkowski. – Poskładaliśmy się jako zespół i zdobyliśmy kilka ważnych „oczek”. Najważniejsze, iż nie jesteśmy na dole tabeli. W tym sezonie chcemy się utrzymać jako beniaminek. Runda wiosenna zweryfikuje marzenia 16 zespołów. Dziękuję za pośrednictwem ID wszystkim moim piłkarzom, ich rodzinom i mojej, zagorzałym kibicom, sponsorom oraz dziewczynom z działu gastronomicznego.

Grzech

Idź do oryginalnego materiału