JEST AWANS DO IV LIGI! SOKÓŁ-CONSTRACT 2:2

ostrodanews.pl 2 dni temu

W sobotnie popołudnie na stadionie w Ostródzie, drużyna Sokoła Ostróda podejmowała Constract Iławę w drugim meczu barażowym. Pierwsze spotkanie zakończyło się zwycięstwem podopiecznych Andrzeja Burcharta 2:1, co dawało im lekką zaliczkę przed rewanżem. Kibice licznie zgromadzeni na trybunach oczekiwali, iż ich ulubieńcy potwierdzą swoją wyższość na boisku i zapewnią sobie upragniony awans.

Od pierwszego gwizdka sędziego było widać, iż to Sokół jest drużyną lepszą jakościowo. Piłkarze gospodarzy dominowali w każdej formacji, a ich pewność siebie i zgranie gwałtownie przyniosły efekty. Już w 17. minucie meczu, Tomasz Śnieżawski wykorzystał świetne podanie i strzelił pierwszego gola dla Trójkolorowych, wywołując euforię wśród ostródzkich kibiców.

To jednak nie był koniec emocji w pierwszej połowie. W 24. minucie, po precyzyjnie rozegranej akcji, Paweł Kulpa podwyższył na 2:0 dla Sokoła, zapewniając drużynie komfortową przewagę. Do przerwy wynik był piękny – prowadzenie po bramkach Śnieżawskiego i Kulpy stawiało gospodarzy w świetnej pozycji do awansu.

W drugiej połowie drużyna Sokoła skupiła się na utrzymaniu wyniku, jednak goście z Lubawy nie zamierzali się poddawać. W 68. minucie Rykaczewski zdobył gola dla Constractu, dając swojej drużynie nadzieję na odwrócenie losów baraży. Napięcie na stadionie rosło, a kibice wstrzymywali oddech.

Dramatyczna końcówka meczu przyniosła jeszcze więcej emocji. W 90. minucie Constract ponownie trafił do siatki, wyrównując wynik na 2:2. Sokół musiał bronić się do ostatnich sekund, ale udało im się dowieść korzystny wynik i wygrać w dwumeczu 4:3, oraz zapewnić sobie awans do IV ligi.

Sokół Ostróda wykonał swój plan i awansował do IV ligi od razu po rozpoczęciu projektu „SokółOdNowa”. Plan ten zakłada szybki powrót do III ligi w ciągu dwóch lat, tym razem z drużyną złożoną głównie z wychowanków i piłkarzy mających lokalne pochodzenie. Piłkarze Andrzeja Burcharta udowodnili, iż są gotowi na to wyzwanie i z optymizmem mogą patrzeć w przyszłość.

Sokół: Sikora, Musiński, Śnieżawski, Styś, Nowicki, Gajewski, Kulpa, Wypych, Chmielewski, Korpus, Tunkiewicz