Jest przełamanie KSSPR! Sosnowiec pokonany! [wideo, zdjęcia]

Po trzech porażkach na początku sezonu KSSPR Końskie nareszcie zdobywa ligowe punkty. Nasi zawodnicy we własnej hali w sobotę wieczorem pokonali Zagłębie Sosnowiec w ramach spotkania grupy D I Ligi Piłki manualnej Mężczyzn. Zobacz skrót meczu i pomeczową wypowiedź drugiego trenera zespołu Przemysława Matyjasika.

Przypomnijmy, iż w tym sezonie KSSPR przegrywało dotychczas z MTS-em Chrzanów, Moto-Jelcz Oławą i AGH Kraków. Ten ostatni mecz wyglądał jednak w wykonaniu naszej drużyny bardzo dobrze i tak naprawdę zwiastował to co nastąpiło dziś w hali sportowej przy ul. Stoińskiego.

„Konie” prowadziły pojedynek z Zagłębiem Sosnowiec niemal cały czas pod swoje dyktando. Na tablicy mieliśmy choćby wyniki 8:2, czy 15:9. Do przerwy było zaś 16:11. Druga połowa to podobna gra i cały czas utrzymywana bezpieczna przewaga gospodarzy. W ekipie trenera Arkadiusza Bąka wyróżniał się Rafał Biegaj, który bramkarza rywali pokonał aż 8 razy. Ostatecznie KSSPR w wypełnionej po brzegi swojej hali wygrało z Zagłębie Sosnowiec bardzo pewnie, pięcioma bramkami przewagi.

KSSPR Końskie – Zagłębie Handball Team Sosnowiec 29:24 (16:11)
KSSPR: Kijowski, Falasa 4, Sękowski W., Sękowski Ł. 4, Stępniewski 3, Biegaj 8, Olczyk 2, Włodarski 6, Biela, Draguła, Osman, Włoskiewicz 2, Bąk, Kośka, Hubka, Słonicki.

Po tej wygranej konecczanie prawdopodobnie będą zajmować ósme miejsce w tabeli. Za tydzień, w sobotę 19 października KSSPR na wyjeździe zagra z SPR-em Grunwald Ruda Śląska. To na ten moment przedostatni zespół grupy D w I Lidze Piłki manualnej Mężczyzn.