Jeździeckie trofeum trafia do Brzegu! Zuzanna Wikieł wygrała Puchar Juniorów Wrocławskiego Klubu Jeździeckiego

1 rok temu

W sobotę i niedzielę (25-26 marca), w hali widowiskowej na wrocławskich Partynicach odbył się drugi etap Pucharu Wrocławskiego Klubu Jeździeckiego. W zawodach udział wzięła Zuzanna Wikieł. Młoda brzeżanka wraz ze swoim koniem Safari Sundance zwyciężyli w kategorii junior!

Przypomnijmy, iż rozgrywki składały się z dwóch etapów rozgrywanych w hali na Partynicach we Wrocławiu. Trener Tomasz Klein od początku postawił przed 12-letnią Zuzią kolejne wyzwanie, czyli start w kategorii junior na wyższych przeszkodach – 110 cm.

Zuza już wcześniej pokazywała, iż potrafi sobie świetnie radzić z przeszkodami na tej wysokości, a na potwierdzenie tego dwukrotnie zajęła 1. miejsce w zawodach kwalifikacyjnych Pucharu WKJ, które odbyły się pod koniec lutego.

Tym razem na Zuzannę i jej konia, oprócz przejazdów kwalifikacyjnych, czekały zawody finałowe. Sobotni konkurs, a także pierwsza faza niedzielnego finału poszły młodej brzeżance koncertowo, z najlepszym czasem w swojej kategorii. W drugiej fazie przytrafił się błąd, jednak w ostatecznej klasyfikacji i tak na 1. miejscu uplasowała się Zuza na swoim kucu Safari Sundance.

Brzeżanka podbiła Partynice i wywalczyła Puchar Juniorów Wrocławskiego Klubu Jeździeckiego, a już za kilka dni wystartuje w Halowym Pucharze Polski na prestiżowym hipodromie w Sopocie!

Dodajmy, iż impreza jeździecka na wrocławskich Partynicach była również okazją do debiutanckiego występu Michaliny Wiewióry z Brzegu. Podopieczna trenera Tomasza Klein zajęła 1. miejsce w zawodach towarzyskich serii B z przeszkodami na wysokości 70/80 cm.