Judocy AZS-u Opole najlepsi na mistrzostwach kraju

9 miesięcy temu

Judocy AZS-u Opole najlepsi

Podczas rywalizacji w stolicy województwa śląskiego podopieczni Bartosza Dobranowskiego dwukrotnie stawali na najwyższym stopniu podium. Do tego po razie byli na drugim i trzecim miejscu.

Po złoto sięgnęli Hubert Pieczyński w kategorii do 60 kg oraz Jakub Pankowski do 90 kg. Pierwszy z nich wygrał wszystkie swoje trzy walki, drugi komplet czterech.

Srebrem zadowolić musiał się Tomasz Szczepaniak w grupie do 100 kg, który z pięciu pojedynków przegrał jeden, ten finałowy. Z kolei brązem do 81 kg i wygraniem również czterech starć pochwalić może się Fabio Tarkowski. Co cieszy tym bardziej, iż on wciąż jest juniorem.

Co interesujące dla Pankowskiego i Szczepaniaka to kolejne medale tej imprezy z rzędu. Choćby w zeszłym roku sięgali odpowiednio po brąz i złoto.

– Wielkie gratulacje dla medalistów i trenera! To nie pierwszy raz Bartosz Dobranowski doprowadza swoich podopiecznych do medali mistrzostw Polski, w tym tych najcenniejszych, bo złotych – nie kryje euforii prezes klubu Anna Chodakowska. – Serdecznie dziękujemy również tym zawodnikom, którym nie udało się dotrzeć do strefy medalowej pomimo pracy i przygotowań. Taki jest sport i wszyscy sportowcy doskonale wiedzą, iż nie zawsze się zwycięża.

W mistrzostwach „akademików” reprezentowało także jeszcze trzech zawodników i dwie zawodniczki. Najbliżej medalu, był Mateusz Kozłowski, który z czterech walk do 90 kg wygrał dwie.