Julia Krajewski wygrywa cztery gwiazdki w Strzegomiu

Reprezentantka Niemiec Julia Krajewski dosiadająca konia Nickel 21 zwycięża w klasie 4*-S, najwyższej rangą rozgrywce podczas zawodów Strzegom Autumn Show w konkurencji WKKW.

Podium konkursu czterogwiazdkowego zdominowali reprezentanci Niemiec. Pierwsze miejsce wywalczyła Julia Krajewski, która po występie na czworoboku zajmowała pozycję wiceliderki, próbę skokową zaliczyła bezbłędnie i objęła prowadzenie w konkursie. Na metę crossu dotarła z 7,2 punktami karnymi za przekroczenie normy czasu, jednak to nie przeszkodziło jej w utrzymaniu pierwszej pozycji – 35.8. Za nią uplasował się Arne Bergendahl na Luthien NRW – 38.8. Przejechany na „zero” parkur zapewnił mu awans z 17 lokaty po ujeżdżeniu na szóstą pozycją, a czysty, a przekroczony o zaledwie jedną sekundę cross zagwarantował drugie miejsce na podium. Trzecia jest Emma Brüssau na klaczy Dark Desire Gs – 40.2.

Prowadzący po ujeżdżeniu, aktualny mistrz olimpijski, Michael Jung na koniu Jim Knopf P na parkurze zaliczył jedną zrzutkę, nie spieszył się na crossie i z 23 sek. spóźnienia i 40.3 punktami karnymi uplasował się tuż za podium, na czwartym miejscu.

W trzech gwiazdkach triumfował Fouaad Mirza na klaczy Dajara – 30.1. Reprezentant Indii prowadzenie w konkursie objął już na czworoboku i „zerowymi” przejazdami parkuru i crossu dowiózł wynik z ujeżdżenia do końca konkursu. Drugą lokatę objęła Julia Krajewski dosiadająca konia Ero De Cantraie – 34.6. Niemka po ujeżdżeniu była czwarta, bezbłędnym przejazdem parkuru awansowała na trzecią pozycję, a cross pokonała bez błędów na przeszkodach z dziewięciosekundowym przekroczeniem normy czasu. Trzecie miejsce zajęła zawodniczka ze Szwecji Malin Asai na klaczy Maggan V – 35. Amazonka po czystym występie na parkurze i bezbłędnym, spóźnionym zaledwie o trzy sekundy crossie awansowała z 13 pozycji po ujeżdżeniu na trzecie miejsce na podium.

Konkurs dwóch gwiazdek wygrał Czech Miloslav Prihoda Jr na koniu Obora’s Guitar Gangster – 30.2. Druga była Niemka Malin Hansen-Hotopp na Callfield – 30.3, a trzeci Włoch Filippo Gregoroni na Talibro Z – 30.6.

Pierwsze miejsce na podium w konkursie Intro zajęła Polka Laura Gillmaier na Red Sunrise 2 – 29.9, przed Szwedem Williamem Nilssonem Fryerem na Madicken – 30 i Niemką Anną Siemer na Kiss Me – 31.4.

Krajową 1* wygrała Patrycja Pieńkos na S-Rubin – 45.6, „setkę” Holender Thierry Van Reine na koniu One of Us – 29.9, a w kategorii wiekowej do 18 lat najlepsza była Polka Zofia Lemańska na Heksali – 37. W „dziewięćdziesiątce” najlepszy wynik uzyskała Niemka Inga Witing na koniu Limba St – 29.4.

Podczas jesiennego turnieju Strzegom Autumn Show rozegrano cztery konkursy międzynarodowe w krótkim formacie, trzy klasy krajowe, Międzynarodowy Turniej dla Młodych Koni, finały Pucharu Polski oraz Mistrzostwa Polski Młodych Koni.