Juniorzy KTK na podium wyścigu UCI

Marceli Pera zajął drugie miejsce w klasyfikacji generalnej, a drużyna Kaliskiego Towarzystwa Kolarskiego trzecią lokatę w 33. Międzynarodowym Wyścigu o Puchar Prezydenta Grudziądza. To najbardziej prestiżowa impreza kolarska w naszym kraju w kategorii juniorów Wyścig w Grudziądzu i okolicach to jedyna w naszym kraju impreza kolarska dla juniorów znajdująca się w kalendarzu UCI. Dlatego też jego obsada jest zawsze bardzo silna. W tym roku wystąpiła w niej również drużyna Kaliskiego Towarzystwa Kolarskiego pod wodzą trenera Krzysztofa Dąbrowskiego .

Kaliszanie spokojnie rozpoczęli ściganie. Na pierwszym etapie Gruta – Łasin (102,7 km) najlepsi z KTK, czyli Marceli Pera i Wiktor Gałdyn zajęli odpowiednio 20. i 24. lokatę. Obaj stracili 58 sekund do zwycięzcy, Duńczyka Nicklasa Jensena . Drugi etap, Lisewo – Chełmża (99,5 km) zakończył się zwycięstwem reprezentanta Bułgarii Nicholasa Van der Merwe , a tuż za nim finiszował inny uczestnik trzyosobowej ucieczki, Marcin Włodarski , wychowanek UKS Koźminianka Koźminek, a w tej chwili kolarz KLTC Konin. Tuż za podium znalazł się Wiktor Gałdyn, tracąc do najlepszych 24 sekundy, podobnie