Jureczko jak lotnik. Mławianka wygrywa w domu

3 tygodni temu

Na taki ofensywny mecz Mławianki czekaliśmy półtora roku. W marcu 2023 r. sześciokrotnie udało się pokonać bramkarza Lechii Tomaszów Mazowiecki. Teraz nastąpiła powtórka, w sobotnie popołudnie nasi gracze nie dali żadnych szans Świtowi Nowy Dwór Mazowiecki.

Temu samemu Świtowi, który był z reguły był bardzo niewygodnym konkurentem dla zielono-białych. W poprzednim sezonie nasi gracze przegrali oba mecze z tym przeciwnikiem. Trochę lepiej było przed dwoma laty. Wówczas bilans wyszedł przynajmniej na remis.

Podobnie jak w Łowiczu na stanowisku trenerskim zasiadł Bartosz Szczęsny. Nie kombinował z składem, choć bez zmian się nie obyło. Kacper Jureczko powędrował między słupki, a od pierwszej minuty na murawie szaleli Sylwester Rogalski, Piotr Karwowski i Jakub Tworek. Nowy nabytek Mławianki Hubert Derlatka (przyszedł z Pogoni Siedlce) nie wstał jeszcze z ławki rezerwowych. Pauzowali ponadto Stanislav Hreben, Adam Stefański oraz Mateusz Stryjewski (ukarany za czerwoną kartę dwoma meczami przerwy)

Tworek otworzył wynik rywalizacji. W 3. minucie po zagraniu Michała Stryjewskiego, nie namyślał się zbyt wiele, tylko uderzył zza linii pola karnego. Piłka po rękach bramkarza wpadła do siatki.

W tym sezonie mławianie strzelali dwa razy gola jako pierwsi . Niestety za każdym razem nie dawało to punktów (konfrontacje z Wigrami Suwałki i Legią II Warszawa). Teraz było zupełnie inaczej – podopieczni Szczęsnego poszli po prostu za ciosem.

W efekcie na przerwę schodzili z czterobramkowym prowadzeniem. We wszystkich kolejnych bramkowych akcjach w roli głównej wystąpił Piotr Karwowski. Dwukrotnie wrzucił futbolówkę idealnie do Joao Odillon. Dzięki temu nasz napastnik skompletował w krótkim odstępie czasu dublet. Ponadto sam wpisał się na listę strzelców. Starszy z braci Stryjewskich uruchomił szybki kontratak, Karwowski popisał się precyzyjnym uderzeniem w długi róg.

Tego dnia nie było w Mławiance słabych punktów. Teoretycznie najmniej pracy miał Jureczko. Pewny na linii, wyjątkowo skoczny na przedpolu (zdejmował piłkę z głów napastników) popisał się dwiema kluczowymi interwencjami. W imponującym stylu wybronił strzał z rzutu wolnego. A potem z rzutu karnego – zatrzymał z jedenastu metrów doświadczonego Arkadiusza Ciacha.

Mając takiego bramkarza mławianie mogli spokojnie przypieczętować pierwszą domową wygraną. Po godzinie gry na boisku pojawił się Kahsay Ezana. Osiem minut później miał na koncie już dwa trafienia. Najpierw dobił uderzenie Stryjewskiego, a w 72. minucie okazał się najsprytniejszy w zamieszaniu podbramkowym, które nastąpiło po strzale Tworka.

Mławianka Mława – Świt Nowy Dwór Mazowiecki 6:0 (4:0)
Mławianka: Jureczko – Markowicz, Hurenko, Duilio, Masalov, Tworek (73. Ovsannikov), Rogalski (78. Rutkowski), Zielski, Karwowski, Mich. Stryjewski (78. Wojtyszyn), Odillon (64. Ezana)
Pozostałe wyniki VIII kolejka (14-15 września): GKS Bełchatów – Unia 1:2, Lechia – ŁKS Łomża 4:4, Warta – Jagiellonia II 2:1, Broń – Victoria 2:1, GKS Wikielec – Wisła II 2:1, Wigry – Pelikan 2:1, Sokół – Stomil 2:0, Legia II – Polonia 4:2

18. Jagiellonia II Białystok 8 4 8:14

IX kolejka (21-22 września:): Polonia – GKS Bełchatów, Stomil – Legia II, Pelikan – Sokół, Świt – Wigry, Wisła II Płock – Mławianka (sobota godz. 16), Victoria – GKS Wikielec, Jagiellonia II – Broń, ŁKS Łomża – Warta, Unia – Lechia

Fot: Bogdan Jakubowski