Kaliskie szczypiornistki czekają na baraże

Ostatni mecz w tym sezonie w Orlen Superlidze Kobiet rozegrały piłkarki manualne AWS Energa Szczypiorno Kalisz. W Jarosławiu znów górą były gospodynie, które na finiszu rozgrywek zajęły siódme miejsce w tabeli. Zespół z Kalisza zakończył rywalizację na dziewiątym miejscu i czeka na mecze barażowe Bez względu na wynik tego meczu drużyna z Kalisza kończyła swój pierwszy sezon w Orlen Superlidze Kobiet na dziewiątym miejscu i wiedziała, iż czekają ją mecze barażowe o pozostanie w Orlen Superlidze Kobiet. Natomiast zespół z Jarosławia walczył o siódme miejsce w tym sezonie, tocząc korespondencyjny bój ze Startem Elbląg.

Pierwsze minuty meczu należały do kaliszanek, które objęły prowadzenie 2:0 po trafieniach Katarzyny Czaprackiej i Darii Miłek . Gospodynie doprowadziły w kilka kolejnych minut do wyrównania i choćby objęły prowadzenie, ale przyjezdne nie dawały za wygraną i jeszcze w 18. minucie to one prowadziły 6:5 po skutecznym rzucie Mileny Kaczmarek . Sytuacja zmieniła się w końcowej fazie pierwszej połowy. W ciągu 10 minut podopieczne Pethera Krautmeyera zdobyły dwie bramki, zaś rywalki siedem i po 30 minutach gry JKS prowadził z czterobramkową przewagą.