Kamil z brązem. Ola piąta. Kickobokserzy na czempionacie

2 miesięcy temu

Hala w Mińsku Mazowieckim była areną tegorocznej edycji mistrzostw Polski w kickboxingu w wersji kick light. W ciągu trzech dni swoje umiejętności zaprezentowało 416 zawodników w kategorii juniorów i seniorów. Na starcie imprezy nie zabrakło naszych reprezentantów.

Trener Mirosław Karwiński zabrał na prestiżowe zawody dwójkę swoich podopiecznych. Oboje nie zawiedli, choć na podium zdołał się tylko przedrzeć senior Kamil Krystkiewicz. Zmagania w kategorii wagowej -84 kg zaczął w imponującym stylu. W eliminacjach wygrał dwie walki – w jednej z nich pokonał przed czasem złotego medalistę Mistrzostw Europy.

Ostatecznie przegrał tylko raz. W pojedynku o wejście do finału nie oszczędzał swojego rywala. Ostatecznie musiał jednak wyższość Dominika Kaina. Zawodnik z Mińska Mazowieckiego sięgnął po złoto – mławianinowi na pocieszenie pozostał brąz.

Juniorka Aleksandra Żuchowska walczyła w grupie wagowej -55 kg. Ostatecznie po porażce w ćwierćfinale uplasowała się na piątym miejscu w klasyfikacji generalnej.

Fot: Kickboxing Mirosław Karwiński