Kampery nie będą zajmowały miejsc parkingowych

swinoujskie.info 2 dni temu

Po otwarciu tunelu do Świnoujścia przyjeżdża znacznie więcej kamperów niż w latach poprzednich. Pojazdy zamiast na polu kempingowym i w Porcie Jachtowym zajmują publiczne parkingi. Turyści nocują w pojazdach choćby przez kilka- lub kilkanaście dni. Miasto Świnoujście postanowiło ograniczyć proceder.

Mieszkańcy potępiają biwakowanie

Mieszkańcy Świnoujścia i turyści potępiają biwakowanie w kamperach na publicznych parkingach. W wakacje takich pojazdów jest zdecydowanie więcej niż w pozostałych miesiącach. Problem stał się na tyle dokuczliwy, iż samorząd Świnoujścia postanowił działać.

Najwięcej kamperów do tej pory parkowało na parkingu przy symbolu Świnoujścia – „wiatraku”, w bezpośrednim sąsiedztwie plaży. Podobną sytuację można było zaobserwować w przy ul. Wybrzeże Władysława IV oraz Jachtowej.

Bramownice ograniczą wjazd

Na prośbę innych użytkowników parkingów publicznych, samorząd Świnoujścia zamontował tzw. bramownice ograniczające wjazd kamperów na parkingi publiczne. Do czasu ustawienia znaków „B-16”, bramownice będą otwarte.

Kempingowanie to nie to samo, co parkowanie. Samochody kempingowe można zaparkować jak każdy inny pojazd, chyba iż obowiązują ograniczenia dotyczące wagi i wysokości. Zabronione jest również hałasowanie oraz zachowania mogące szkodzić środowisku np. wylewanie nieczystości z toalet kempingowych.

Dobra infrastruktura dla kamperów

Turyści z kamperów mogą korzystać w Świnoujściu z ośrodka „Relax”. Położony jest w dzielnicy uzdrowiskowej, w odległości 200 m od promenady i morza. Ośrodek jest zdobywcą wielu branżowych konkursów – dla kempingów powyżej 450 miejsc noclegowych. Przyjmuje turystów na polu namiotowym, caravaningowym z przyłączami elektrycznymi.

Kolejnym miejscem caravaningowym jest Port Jachtowy im. Jerzego Porębskiego. Miejsce wyposażone jest w stanowisko serwisowe dla kamperów. Punkt jest całoroczny i ogólnie dostępny. O każdej porze można podjechać kamperem i wykonać zrzut wody szarej, zatankować świeżą i opróżnić toaletę chemiczną.

Źródło: UM Świnoujście

Idź do oryginalnego materiału