Kapitalne widowisko w Hali Legionów! Barca górą w starciu hegemonów

W ostatniej, 14. kolejce rozgrywek Ligi Mistrzów Industria Kielce przegrała w Hali Legionów z Barceloną 31:32 (12:13).

Początkowe fragmenty meczu były dość osobliwe… po 10. minutach gry ilość błędów z obu stron zdecydowanie przewyższała ilość goli. Barcelona prowadziła wówczas 4:3, a jeżeli chodzi o nieskuteczne rzuty oraz straty piłki, to tych było kilkanaście.

Niestety w kolejnych minutach wcale nie było lepiej, zwłaszcza patrząc z perspektywy kielczan. Raziła ilość błędów podopiecznych Talanta Dujszebajewa, którzy po 16. minutach przegrywali już 3:7, a chwilę później choćby 4:9.

Później jednak sprawy w swoje ręce wziął Andreas Wolff. Bramkarz Industrii popisał się kilkoma wybitnej klasy paradami, jak np. ta z 23. minuty, kiedy w fenomenalny sposób obronił dwa rzuty w ciągu kilku sekund. Kielczanie wyprowadzali dzięki temu szybkie ciosy i po 24. minutach było już tylko 8:9.

Do końca pierwszej połowy trwała zacięta walka i ostatecznie do przerwy prowadziła Barca, choć tylko 13:12.

Pierwsze fragmenty drugiej odsłony były szalone – dość powiedzieć, iż przez sześć minut obie drużyny zdobyły razem dziewięć goli, czyli tyle, ile przez niecałe 15 w pierwszej połowie… Kielczanie zagrali ten fragment koncertowo i w 38. minucie prowadzili z Barcą 20:17 i trener Ortega był zmuszony poprosić o czas dla swojej drużyny.

Jeszcze przez kilka minut na parkiecie dominowali żółto-biało-niebiescy, ale niestety potem rywale wrzucili „wyższy bieg” i na kwadrans przed końcem objęli prowadzenie 24:23.

W końcówce żadna z drużyn nie odpuszczała i gra toczyła się „bramka za bramkę”. Ostatecznie z prestiżowego zwycięstwa mogli cieszyć się rywale – 32:31.

Kielczanie zajęli drugie miejsce w grupie B i w ćwierćfinale rozgrywek zagrają z wygranym z pary Telekom Veszprem – Pick Szeged.

Industria Kielce – Barcelona 31:32 (12:13)

Industria Kielce: Wolff, Kornecki – Sanchez-Migallon 1, Olejniczak, Wiaderny 1, Kounkoud 1, Sićko 5, A. Dujszebajew 5, Torunat 3, Karacić, Moryto 8, D. Dujszebajew 3, Stnemalm 2, Gębala, Karalek 2, Nahi

Barca: Perez de Vargas, Nielsen – Valera, Carlsbogard 2, Mem 3, Wanne 4, Janc 3, N’guessan 6, Gomez 1, Petrus, Soler 2, Parera, Makuc 2, Richardson 3, Fabregas 3, Frade 3