W kościele Klarysek realizowane są prace remontowe. W ich trakcie odnaleziono ołowianą kapsułę czasu.
Kościół Wniebowzięcia NMP „Klarysek” został wybudowany między 1582 a 1618 roku. Opiekę duszpasterską nad nim sprawuje Zakon Braci Mniejszych Kapucynów. To miejsce całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu oraz „stałego konfesjonału”.
Obecnie w świątyni odbywa się remont. – W tym roku przewidujemy wykonanie kopuły i całej wieży, a w przyszłym roku nastąpi wymiana całego dachu – mówi ks. infułat Stanisław Kotowski, proboszcz parafii katedralnej, do której należy filialna świątynia.
W czasie prac znaleziono ołowianą kapsułę czasu. – Okazało się, iż jest w niej sporo miejscowych gazet w języku niemieckim – opowiada ks. infułat Stanisław Kotowski
Zachowana w dobrym stanie prasa jest datowana na 1901 rok. Odkryto również trzy monety – 2, 5, 10 fenigów z lat: 1875, 1889 i 1874, a także dwie książki – jedną adresową, a drugą z planem finansowym Bydgoszczy na 1901 roku.
W kapsule znalazł się także list dla potomnych, napisany niemieckim gotykiem, który mówi między innymi o historii świątyni. Trafił do dokładnego tłumaczenia.