Karol Rokita pierwszy, Stella trzecia z Teresinie

2 tygodni temu

Karol Rokita ze Stelli Kielce zwyciężył w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski w łucznictwie juniorów.

19-letni kielczanin podczas ostatniej, czwartej rundy zawodów rozegranej w Teresinie wywalczył trzecie miejsce uzyskując 1864 punkty i do zwycięzcy Jakuba Kultysa z Hubertusa Zalesie Górne stracił 26 „oczek”. Mimo tylko trzeciej pozycji podopieczny Macieja Fałdzińskiego zdeklasował rywali w walce o zwycięstwo w całym cyklu zdobywając 82 punkty, chociaż nie uczestniczył w jednej z czterech imprez z powodu przygotowań do mistrzostw Europy juniorów, ale pozostałe dwie wygrał.

Podczas zawodów w Teresinie rozegrana została również czwarta runda Pucharu Polski seniorów oraz ekstraklasy łuczniczej. Karol Rokita wygrał rywalizację indywidualną wśród seniorów pokonując w finale Sławomira Napłoszka z Marymontu Warszawa. Ponadto zespół Stelli w składzie Mateusz Bucki, Karol Rokita i Kacper Kałuża wywalczył brązowy medal ulegając w końcowej klasyfikacji mistrzostw Surmie Poznań i Łucznikowi Żywiec.