Kęczanie w juniorskim Tour de Pologne – FOTO

9 miesięcy temu

Kolarze kęckiego Sokoła walczą na trasie juniorskiego Tour de Pologne. Na pierwszym etapie w kategorii młodzików 21. miejsce zajął Antoni Jagodziński z Kęt.

Młodzi kolarze rywalizowali na Torze Poznań, a trasa liczyła 16,4 km. Pierwszym liderem klasyfikacji generalnej Tour de Pologne Junior w kategorii młodzików został Igor Juszczak (0.24,23) z UKS Koźminianki Koźminek.
Drugie miejsce zajął Oliwier Bojnarowicz (0.24,23) z KS Deichmann SKSM Mat Sobótka, a jako trzeci na mecie zameldował się Mikołaj Klaczkowski (0.24,24) z KLKS Azalia Brzoza Królewska.
Najlepiej z kęckiej grupy spisał się Antoni Jagodziński (0.24,25). Zawodnik Sokoła otwierał trzecią „dziesiątkę”, zajmując 21. pozycję wśród młodzików. To duży sukces w stawce ponad stu najlepszych zawodników z polskich klubów. 89. miejsce na pierwszym etapie zajął jego klubowy kolega – Kamil Honkisz (0.28,14).
W rywalizacji żaków na dystansie 12,3 km wygrał Tadeas Pazourek (0.19,26) z Cycling Academy Tabor, przed Franciszkiem Drzewieckim (0.19,26) z WKK Warszawa i Milą Barczykiem (0.19,29) z CzKKS Kolejarz Jura Częstochowa. Na 53. pozycji linię mety minął Tymon Kóska (0.21,37) z kęckiego Sokoła.