Kenijczycy zdominowali Bieg Trzech Kopców. Polacy daleko

Kenijczyk David Metto wygrał 16. Bieg Trzech Kopców w Krakowie. W rywalizacji kobiet pierwsze miejsce zajęła jego rodaczka Cheboriot Philice Kipkerio. W imprezie wystartowało 2 839 osób. Zawodnicy mieli do pokonania około 13-kilometrową trasę pomiędzy trzema krakowskimi kopcami – Krakusa, Kościuszki i Piłsudskiego.

Zwycięzca tegorocznej edycji Metto powtórzył swoje osiągnięcie sprzed roku, uzyskał jednak gorszy czas ( 44:02) na co prawdopodobnie wpływ miał deszcz, który towarzyszył biegaczom od startu do mety. Kenijczyk finiszował samotnie, wyprzedzając swoich rodaków – Labana Cheruiyot i Aleksa Kiprop Lagata. Najlepszy z Polaków – Tomasz Kawik finiszował na 5. miejscu (51:38).

W rywalizacji kobiet triumfowała Kenijka, wyprzedzając reprezentantkę Mołdawii Lilię Fisikovici, która dzierży rekord trasy ustanowiony w 2021 roku. Trzecia linię mety minęła Kenijka Rebecca Chepkwemoi. Najlepsza z Polek – Agnieszka Cader zajęła 5. lokatę.

1 z 9

Bieg Trzech Kopców jest drugim etapem Królewskiej Triady Biegowej 2023, którą tworzą Cracovia Maraton i Cracovia Półmaraton Królewski. Ta ostatnia impreza odbędzie się 8 października.