Kibice będą mogli kupić krzesełka z Exbud Areny?

2 godzin temu
Zdjęcie: Kibice będą mogli kupić krzesełka z Exbud Areny?


W najbliższy poniedziałek (29 czerwca) rozpocznie się zapowiadana wymiana krzesełek na Exbud Arenie. W ramach projektu z Budżetu Obywatelskiego zamontowanych zostanie ponad 10 tys. nowych siedzisk, które kolorystyką będą nawiązywać do kolorów kieleckiego klubu piłkarskiego.

Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Jacek Domoradzki informuje, iż wykonawca zacznie prace od demontażu części foteli na tzw. trybunie telewizyjnej. Tam z wykorzystaniem białych i czarnych krzesełek ułożony zostanie napis „Korona Kielce”. Następnie roboty będą przenosić się systematycznie na inne sektory.

– W kolejnych dniach będą dojeżdżały transporty siedzisk. Mam nadzieję, iż do końca przyszłego tygodnia już wszystkie dojadą na miejsce. Sukcesywnie demontowane będą szare i na bieżąco montowane nowe żółto-czerwone – tłumaczy Jacek Domoradzki.

Wizualizacja krzesełek na Exbud Arenie / Źródło: Urząd Miasta Kielce

Układ krzesełek nie będzie się różnić od tego, który wykonano już podczas pierwszej wymiany siedzisk w 2022 roku.

– Kibice uznali, iż takie pionowe, żółto-czerwone przeplatające się pasy tworzą najlepszy efekt wizualny. Będziemy kontynuowali ten wzór i kolorystykę – mówi dyrektor.

Zdemontowane szare krzesełka trafią m.in. na inne stadiony, którymi opiekuje się kielecki MOSiR. Ponadto, rozważana jest możliwość sprzedaży części siedzisk właścicielom innych obiektów sportowych w kraju oraz, w limitowanej liczbie, także kibicom.

– Nie wykluczamy takiej możliwości. Rozmawiałem już na ten temat z przedstawicielami kibiców podczas ostatnich meczów w poprzednim sezonie i mamy wrócić do rozmów właśnie wtedy, kiedy będziemy mieli te siedziska już zdemontowane. Nie wykluczamy różnych akcji, możliwości pozyskiwania tych siedzisk przez kibiców – przekonuje Jacek Domoradzki.

Wymiana krzesełek ma zakończyć się przed pierwszym domowym meczem Korony Kielce w okresie 2026/2027. 1 sierpnia w ramach drugiej kolejki PKO BP Ekstraklasy Żółto-Czerwoni podejmą na Exbud Arenie Górnika Zabrze.

Idź do oryginalnego materiału