W najbliższy weekend na ulice Kielc wyjadą dwie nowe, wakacyjne linie komunikacyjne. Autobusy połączą najważniejsze miejsca wypoczynku i punkty turystyczne w stolicy województwa świętokrzyskiego.
Pasażerów na liniach CK1 i CK2 będą wozić elektryczne Solarisy, obsługiwane przez firmę BP Tour. W pojazdach umieszczone zostaną darmowe mapy, a także materiały promujące miasto oraz prezentujące ofertę kieleckich hoteli i restauracji. Jak tłumaczy prezydent Agata Wojda, informacje turystyczne pojawią się też na elektronicznych tablicach i ekranach.
– To jest linia, która ma usprawnić komunikację po mieście, ale także przez swoją trasę będzie promować największe turystyczne atrakcje Kielc dla osób, które zagoszczą w wakacje w naszym mieście. Chcemy dać im taką wskazówkę, co warto w mieście zwiedzić – mówi Agata Wojda.
Barbara Damian, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego informuje, iż w obu przypadkach przystanek początkowy i końcowy został wyznaczony przy Urzędzie Miasta, na Placu Konstytucji 3 Maja. Autobus linii CK1 przejedzie ul. Kapitulną, Jana Pawła II, a następnie skręci w ul. Ogrodową.
– Dojedzie do Ogrodu Botanicznego, następnie w okolice Kadzielni, Parku Baranowskiego i Stadionu Leśnego, Góry Telegraf, Geonatury Kielce i Basenu Letniego. Linia będzie wracała ulicą Zagórską, Żeromskiego, Paderewskiego i al. IX Wieków przed ratusz – tłumaczy Barbara Damian.
Autobusy linii CK2 pojadą zaś w odwrotnym kierunku. W obu przypadkach obowiązuje standardowa taryfa biletowa. Pierwszy kurs zaplanowano o godzinie 10.00, a następne będą realizowane średnio co ok. 50 minut.
Rozkłady jazdy dostępne są na stronie internetowej: ztm.kielce.pl.

1 dzień temu









![Z fosą, ale bez oświetlenia. Kierowca wskazuje na problemy z nowym parkingiem [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/page-18.jpg)




