Kierowcy na to czekają. Ma być zmiana na ruchliwym skrzyżowaniu w Opolu

5 godzin temu

Chodzi o dojazd ulicą Plebiscytową do skrzyżowania od strony Centrum Usług Publicznych. w tej chwili tylko z lewego pasa można skręcić w lewo. Pas środkowy jest do jazdy na wprost, a pas prawy do jazdy prosto i do prawoskrętu w kierunku ścisłego centrum. Taki układ obowiązywał tutaj przez lata. Ale teraz w planach jest zmiana organizacji ruchu na skrzyżowaniu Plebiscytowa – Ozimska w Opolu.

Sytuację w tej okolicy zmieniła zmiana układu komunikacyjnego przy CUP. Drogowcy dokończyli tam rondo i wybudowali nad nim dwie estakady, w kierunku wspomnianego już skrzyżowania oraz w stronę stacji Opole Wschodnie. Dokończenie ronda przyniosło „oślepienie” ulicy Kośnego. Da się z niej pojechać rondem w prawo, by potem dostać się do skrzyżowania Plebiscytowa – Ozimska.

Kłopot pojawia się, gdy ktoś wyjeżdżający łącznicą od ul. Kośnego chce dostać się na pas do lewoskrętu w Ozimską. Nie ma na to wiele miejsca, a na dodatek ów lewoskręt często jest tak zastawiony, iż kończy się to zajęciem przez chcącego się wbić kierowcę środkowego pasa i czekaniem, aż uda mu się wcisnąć. Tymczasem z estakady zjeżdżają auta chcące jechać prosto i dochodzi do niebezpiecznych sytuacji.

Ma być zmiana organizacji ruchu na skrzyżowaniu Plebiscytowa – Ozimska w Opolu

Informowaliśmy już o problemach z tym związanych, jak i o wnioskach kierowców w tej sprawie. Postulat brzmiał: umożliwić skręt w lewo w Ozimską z pasa środkowego. Podobne rozwiązania obowiązują już na skrzyżowaniach Wrocławska – Nysy Łużyckiej (jadąc w stronę centrum) czy Horoszkiewicza – Sosnkowskiego (jadąc w stronę osiedla im. AK).

Okazuje się, iż na skrzyżowaniu Plebiscytowa – Ozimska w Opolu ma się pojawić oczekiwana zmiana organizacji ruchu. Sprawę omawiała ratuszowa komisja ds. bezpieczeństwa ruchu drogowego i zaopiniowała ją pozytywnie.

Z pisma w tej sprawie wynika, iż za realizację będzie odpowiadać Miejski Zarząd Dróg. Zwróciliśmy się więc do tej jednostki o informacje kiedy oczekiwane zmiany wejdą w życie.

– W ślad za pozytywną opinią komisji musi zostać przygotowany oraz wdrożony projekt organizacji ruchu. Za to odpowiedzialna jest firma Sprint – mówi Mariusz Chałupnik, rzecznik MZD.

Zapewnia, iż MZD chce, aby stało się to jak najszybciej. Na teraz nie ma jednak konkretnego terminu realizacji tego zadania.

***

Odważne komentarze, unikalna publicystyka, pasjonujące reportaże i rozmowy – czytaj w najnowszym numerze tygodnika „O!Polska”. Do kupienia w punktach sprzedaży prasy w regionie oraz w formie e-wydania

Idź do oryginalnego materiału