Superpuchar Polski: Lech Poznań – Legia Warszawa
Mistrz Polski kontra zdobywca krajowego pucharu – nie ma lepszego początku na rozpoczęcie sezonu 2025/26 niż walka o Superpuchar. Mecz ten rozegrany zostanie pomiędzy klubami, które są zdecydowanie najbardziej utytułowane w historii tych rozgrywek. Lech Poznań do tej pory zdobył sześć takich trofeów, natomiast Legia Warszawa – pięć. Dla kibiców to okazja, by wspólnie z trybun wesprzeć drużynę i towarzyszyć jej w walce o pierwsze trofeum nowego sezonu.
Enea Stadion Miejski, ul. Bułgarska 17
Godzina: 11:00
Bilety: wyprzedane, transmisja w TVP Sport, lokale gastronomiczne
Więcej na stronie wydarzenia
Animacja lalkowa „Blood Tea and Red String”
„Blood Tea and Red String” to surrealistyczna animacja lalkowa Christiane Cegavske, która powstawała przez 13 lat i zachwyca rękodzielniczą precyzją oraz baśniowym klimatem. Film – pozbawiony dialogów, ale pełen emocji – opowiada historię o miłości, zdradzie i podróży w świat wyobraźni. Pokaz odbędzie się w ramach Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych Animator, a towarzyszyć mu będzie występ Mai Laury i Zuzanny Wrońskiej – artystek łączących intymność i eksperymentalne brzmienia. To wyjątkowe spotkanie obrazu i dźwięku w onirycznej atmosferze.
Pasaż Kultury, ul. J. B. Quadro, Stary Rynek
Godzina: 19:00
Bilety: od 10 zł
Więcej na stronie Animatora
Spacer ornitologiczny „Ranne ptaszki”
Spacer ornitologiczny „Ranne ptaszki” z Agatą Ożarowską to poranne spotkanie z ptakami w ich naturalnym środowisku – okazja do uważnego słuchania, obserwacji i poznawania podstaw rozpoznawania gatunków. Spacer pozwoli nie tylko zrelaksować się i wyciszyć, ale też przybliży temat ornitologii terapeutycznej – czyli obserwacji ptaków jako formy kontaktu z naturą wspierającej dobrostan psychiczny.
Miejsce zbiórki: Szachty, przy skrzyżowaniu ulic Witaszka i Kocha
Godzina: 7:00
Bilety: wstęp wolny
Więcej na stronie Lata z Estradą
Niedzielne Fajfy
Klub Pod Papugami zaprasza na taneczne popołudnie przy muzyce granej przez profesjonalnego DJ-a. Uczestnicy będą mogli spędzić czas w miłej atmosferze i przy dźwiękach znanych przebojów. Wystarczy wygodne obuwie i chęć do wspólnej zabawy.
Klub Pod Papugami, ul. Dominikańska 9
Godzina: 17:00
Bilety: 20 zł
Więcej na stronie Klubu
PoKoziołek – otwarte spacery z przewodnikiem – trasa cesarska
Od początku czerwca do końca września, w każdą sobotę i niedzielę o 12:05, Grupa Przewodników PoPoznaniu zaprasza na otwarte spacery „PoKoziołki”, rozpoczynające się przed Ratuszem. W niedzielę uczestnicy poznają trasę cesarską – prowadzącą od placu Wolności do Dzielnicy Zamkowej. Spacer łączy opowieści o ważnych wydarzeniach z XIX i XX wieku (zabór pruski, Powstanie Wielkopolskie, Enigma, Czerwiec ’56) z prezentacją architektury tego rejonu. Na trasie znajdują się m.in.: Hotel Bazar, Biblioteka Raczyńskich, Teatr Polski, Okrąglak, Zamek Cesarski oraz pomniki kryptologów i Poznańskiego Czerwca.
Zbiórka przed Ratuszem
Godzina: 12:05
Bilety: wstęp wolny
Więcej na stronie popoznaniu.pl
Targi Ceramiki
Targi Ceramiki to okazja, by poznać niepowtarzalne przedmioty – każdy kubek czy misa to efekt czyjejś wyobraźni, pracy rąk i wypału w piecu. To nie tylko praktyczne rzeczy na co dzień, ale też oryginalne dekoracje do różnych wnętrz. Wydarzenie to świetna szansa, by wesprzeć lokalnych twórców, znaleźć coś wyjątkowego dla siebie lub na prezent i spędzić przyjemnie czas na Kontenerach.
kontenerART, ul. Ewangelicka
Godzina: 12:00
Bilety: wstęp wolny
Więcej na stronie wydarzenia
Spektakl Teatru Atofri – Jabłonka
Spektakl „Jabłonka” inspirowany tekstem „Wczoraj z wieczora” ze zbiorów Oskara Kolberga, to prosta, ludowa opowieść o jabłonce i dojrzewającym na niej jabłku. Towarzyszą jej śpiew, taniec i tradycyjne zabawy, które w naturalny sposób wprowadzają dzieci w świat polskiego folkloru.
Brama Poznania, ul. Gdańska 2
Godzina: 10:00
Bilety: od 10 zł
Więcej na stronie Bramy Poznania
Wystawa Józef Chełmoński 1849-1914
To już ostatni weekend, by zobaczyć w Muzeum Narodowym w Poznaniu wystawę „Józef Chełmoński 1849-1914” – największą od lat prezentację dorobku jednego z najwybitniejszych malarzy realizmu. Ekspozycja, przygotowana we współpracy z muzeami narodowymi z Warszawy i Krakowa, to efekt kilkuletnich badań i prac konserwatorskich. Na odwiedzających czekają dziesiątki dzieł Chełmońskiego – pejzaży, scen rodzajowych i portretów – które będzie można podziwiać tylko do niedzieli, 13 lipca.
Muzeum Narodowe, al. Marcinkowskiego 9
Godzina: w godzinach otwarcia Muzeum Narodowego
Bilety: od 20 zł
Więcej na stronie muzeum