Kilkaset zabytkowych motocykli i samochodów cieszyło oczy publiczności

1 godzina temu
Zdjęcie: Kilkaset zabytkowych motocykli i samochodów cieszyło oczy publiczności


W Piekoszowie odbył się I Mega Moto Show 2026. To gratka dla miłośników SHL, zabytkowych i nowoczesnych motocykli oraz samochodowych klasyków.

Podczas wydarzenia, które odbyło się w niedzielę (28 czerwca) nie brakowało emocji związanych z rywalizacją. Organizatorzy zaplanowali konkursy, w których uczestnicy mogli zaprezentować swoje pojazdy.

Zabytkowym Fiatem 125p na zlot przyjechał Włodzimierz Chmielarz z Jędrzejowa, który motoryzacją interesuje się od kilkudziesięciu lat.

– Odkąd pamiętam, czyli od ponad 70 lat u mnie w domu zawsze mieliśmy samochód. Jednym z nich była Warszawa M-20. Mam z nią zdjęcia, na których jest także mój tata. Natomiast na zlot przyjechałem Fiatem 125p z 1984 roku. Otrzymałem go w spadku po tacie. Jeżdżę nim na zloty po całej Polsce, ale najwięcej po województwie świętokrzyskim. On się sprawdza na długich trasach, natomiast w Jędrzejowie przemieszczam się na własnych nogach – dodał Włodzimierz Chmielarz.

Z kolei Krzysztof Mrożek z Czeladzi w województwie śląskim na zlot przyjechał Hondą Shadow, która wyprodukowana została w 1997 roku.

28.06.2026 Piekoszów. Piknik motoryzacyjny / Fot. Jarosław Kubalski – Radio Kielce

– To autentyczny klasyk, prawie zabytkowy. Ma 750 centymetrów sześciennych pojemności. Jest bardzo łatwy w prowadzeniu. Kiedy skończyłem 50 lat kupiłem swój pierwszy motocykl, taki sam, tylko z mniejszą pojemnością. W tym roku kupiłem drugi motocykl, ten którym tu dziś przyjechałem i zostanie on już ze mną do końca – dodał Krzysztof Mrożek.

Na uczestników imprezy czekało także wesołe miasteczko, a dla miłośników adrenaliny przygotowano strzelnicę, gdzie można było sprawdzić swoje umiejętności strzeleckie.

Podczas Mega Moto Show 2026 można było także nauczyć się udzielania pierwszej pomocy.

Idź do oryginalnego materiału