Knurów: Aleksandra Bańbor wicemistrzynią Europy w triathlonie

iknurow.pl 2 godzin temu

Aleksandra Bańbor z Knurowa zdobyła srebrny medal w mistrzostwach Europy triathlonu, które odbyły się w sobotę we francuskim Vichy. W kategorii wiekowej 25-29 lat zajęła drugie miejsce w konkurencji sprinterskiej, która obejmowała pływanie na dystansie 750 metrów, jazdę rowerem na dystansie 20 kilometrów oraz bieg na 5 kilometrów.

Bańbor uzyskała czas, który pozwolił jej na podium, jednak pierwsze miejsce zajęła Brytyjka Libby Greatorex, która wyprzedziła ją o 19 sekund. Trzecia pozycja przypadła Irlandce Hanie Blake, która straciła 39 sekund do zwyciężczyni.

Zawody nie były wolne od niespodzianek, z jakimi musiała zmierzyć się knurowianka. Aleksandra doświadczyła błędu sędziego oraz nieprawidłowego pokierowania trasą, a także małej kraksy rowerowej. Mimo tych przeciwności, jej determinacja i pasja do triathlonu zaowocowały sukcesem, pozostawiając jednocześnie niedosyt i chęć do dalszej rywalizacji.