Knurów: Burza zatrzymała Concordię

iknurow.pl 3 godzin temu

Concordia Knurów nie zdołała podtrzymać zwycięskiej serii i musiała zadowolić się remisem 1:1 w meczu przeciwko Burzy Borowa Wieś rozegranym przed własną publicznością. Spotkanie było bardzo trudne, a przeciwnik postawił wysoko poprzeczkę, dlatego mimo pewnego niedosytu, zdobyty punkt jest dla drużyny cenny.

Od początku meczu Concordia dominowała, mając optyczną przewagę, jednak brakowało cierpliwości i precyzji w kluczowych momentach. Zespół kilka razy był blisko stworzenia groźnych sytuacji, ale brakowało dokładności w podaniach lub skuteczności pod bramką rywali. Pierwszą poważną szansę Concordia miała w 13, minucie, kiedy to Spórna po podaniu od Matuszka oddał strzał, który obronił bramkarz gości Woźnica. Kilka minut później Żylski miał okazję wpisać się na listę strzelców, jednak jego uderzenie było bardzo niecelne.

Goście z Borowej Wsi również mieli swoje szanse, ale świetną formę zaprezentował bramkarz Concordii, Szymajda, który skutecznie powstrzymywał ataki rywali. Drużyna gospodarzy próbowała odpowiedzieć, między innymi strzałem Guzery z rzutu wolnego, ale Woźnica ponownie stanął na wysokości zadania. Tuż przed przerwą Concordia mogła objąć prowadzenie, kiedy po rzucie rożnym główkował Stryczek, ale piłka minimalnie minęła słupek bramki Burzy. Chwilę później Pietruszka próbował zdobyć bramkę dla gości, jednak jego strzał również nie znalazł drogi do siatki.

Druga połowa rozpoczęła się dla Concordii bardzo obiecująco. W 47. minucie Dymnicki przeprowadził akcję, zakończoną celnym strzałem, który dał prowadzenie drużynie z Knurowa. Po zdobyciu gola gospodarze szukali kolejnych okazji do podwyższenia wyniku, jednak strzały Wierciocha, Boćka i Guzery nie przyniosły upragnionego rezultatu. W miarę upływu czasu Burza zaczęła przejmować inicjatywę. W 71:00 Łebek oddał groźny strzał, który Szymajda zdołał obronić.

Niestety, w 81. minucie goście zdołali wyrównać. Po nieporozumieniu w obronie Concordii Łebek pewnym strzałem pokonał bramkarza, doprowadzając do remisu. W końcowych minutach Concordia walczyła o zwycięstwo, ale mimo wielu prób piłka nie znalazła już drogi do bramki rywali.

Był to pierwszy remis Concordii w tym sezonie. Zespół przyjął wynik z pokorą i zapowiada dalszą ciężką pracę, aby uszczęśliwić swoich kibiców.

Concordia Knurów – Burza Borowa Wieś 1:1 (0:0)
1:0 – Dymnicki 47′
1:1 – Łebek 81′

Concordia: Szymajda – Gałach, Jaroszewski, Dymnicki – Stryczek, Wiercioch (61′ Bociek), Guzera, Balon (46′ Orylski) – Matuszek (76′ Cich), Spórna (89′ Janoszka), Żylski (82′ Jankowski).

Burza: Woźnica – J. Joszko, Lein, Kalika (46′ Choma), Szurma (89′ Banasiak) – Pietruszka (61′ Łebek), P. Joszko, Podlacha (46′ Pleśniak), Plonka, Halusa – Cichecki.

Żółte kartki: Jaroszewski, Gałach, Guzera (Concordia) – Kalika, Szurma (Burza).