Knurów: MTS rośnie w siłę

iknurow.pl 2 godzin temu

Piłkarki MTS Knurów odniosły trzecie z rzędu zwycięstwo, pokonując na wyjeździe Mitech Żywiec. Spotkanie zakończyło się wynikiem 5:1 na korzyść drużyny z Knurowa, a największy wkład w triumf miały Katarzyna Kelner, która zdobyła hattricka, oraz Petra Zdechovanova, która dwukrotnie wpisała się na listę strzelców.

Od pierwszego gwizdka MTS kontrolował przebieg meczu. Już w 9. minucie Zdechovanova skutecznie wykorzystała zamieszanie po rzucie rożnym, zdobywając pierwszą bramkę dla Knurowianek. euforia nie trwała długo, ponieważ trzy minuty później gospodynie wyrównały po golu Gibas. Mimo tego MTS nie tracił pewności siebie i w 20. minucie Katarzyna Kelner ponownie wyprowadziła drużynę na prowadzenie. Tuż przed przerwą Kelner zdobyła kolejną bramkę, tym razem po znakomitej akcji i podaniu od Zdechovanovej.

W drugiej połowie MTS nie zwalniał tempa. Już na początku tej części gry Petra Zdechovanova podwyższyła wynik na 4:1, a ofensywne nastawienie drużyny przyniosło kolejnego gola w 79. minucie. Katarzyna Kelner skompletowała hattricka, ustalając wynik spotkania.

Dzięki temu zwycięstwu MTS Knurów awansował na czwartą pozycję w ligowej tabeli, pokazując, iż drużyna rośnie w siłę i jest gotowa do dalszej walki o najwyższe lokaty.

Mitech Żywiec – MTS Knurów 1:5 (1:3)
0:1 – Zdechovanova 9′
1:1 – Gibas 12′
1:2 – Kelner 20′
1:3 – Kelner 40′
1:4 – Zdechovanova 48′
1:5 – Kelner 79′

Mitech: Legierska – Biczak, Sałamun, Semenova (40′ Sopiak), Adamus – De Souza (60′ Marek), Talik, Gibas (66′ Somerlik), Pieniący, Oślak (73′ Kawulok) – Ponikwia.

MTS: Soczyńska – Raszewska (46′ Zawadzka, 89′ Czech), Pluta (86′ Zarzycka), Wołczyk – Kryspin (66′ Kluczniok), Nowosielska (77′ Białas), Kubik, Botor, Zdechovanova, Polk (81′ Orzeł) – Kelner.