Kolarski weekend za nami, kolejne medale i miejsca na podium młodych zawodniczek Ziemi Brzeskiej

3 miesięcy temu

Długi weekend majowo-czerwcowy stał pod znakiem wyścigów kolarskich w Kaliszu, w Żyrowej oraz w Darłowie. Podopieczne trenera Franciszka Moszumańskiego przywiozły z zawodów kolejne medale i puchary.

30. maja w Kaliszu odbył się wyścig torowy w formule z trzema konkurencjami: scratch, punktowy i… ponowny scratch (ze względu na niesprzyjającą pogodę). Wiktoria Madejska w kategorii młodziczek zdominowała zawody i w każdym wyścigu zajęła 1. miejsce, co przełożyło się na zwycięstwo w klasyfikacji generalnej (omnium). Zosia Wojdyła wywalczyła dwa 5. miejsca i jedno 4. miejsce (5. pozycja w klasyfikacji omnium).

Na torze w Kaliszu wystartowały również nasze żakinie. Zuzanna Wojdyła zajęła 2. miejsce w scratchu, wyścigu punktowym oraz ponownym scratchu, i tym samym zdobyła 2. lokatę w generalce. Miejsce na podium wywalczyła także Hania Wojdyła zajmując kolejno trzy 3. miejsca i ostatecznie 3. pozycję w omnium.

Jeszcze w czwartek (30. maja) odbył się wyścig MTB DUATHLON w Żyrowej. Ziemię Brzeską w najmłodszej kategorii wiekowej reprezentowała Helena Szetelnicka. W kat. dzieci 9-10 lat nasza zawodniczka zwyciężyła i stanęła na najwyższym stopniu podium.

Wiktoria Madejska miała na długi weekend nieco dłuży plan, bo z toru w Kaliszu przeniosła się do nadmorskiego Darłowa, gdzie w sobotę i niedzielę rozegrano Puchar Polski w kolarstwie szosowym kobiet.

W jeździe indywidualnej na czas Wiktoria zajęła 4. miejsce, natomiast dzień później w wyścigu ze startu wspólnego wywalczyła 3. lokatę i stanęła na podium.

Jako ciekawostkę warto dodać, iż podczas zawodów w Darłowie Wiktoria Madejska miała okazję poznać Darię Pikulik. Polska olimpijka oraz medalistka mistrzostw świata i Europy, jedna z najlepszych polskich zawodniczek torowych i szosowych zaprosiła naszą młodziczkę na wspólny trening.