Kolejna edycja Turnieju Noworocznego GPBS Cup za nami!

gkstychy.info 8 miesięcy temu

Prawie setka młodych piłkarzy po raz kolejny zameldowała się w hali przy ul. Piłsudskiego w Tychach, by stoczyć bój w Noworocznym Turnieju GPBS Cup (sponsor tytularny niniejszego wydarzenia).

Do rywalizacji przystąpiło 8 zespołów: Rekord Bielsko-Biała, Stal Śrubiarnia Żywiec, APN SMS Tychy, GKS I Tychy, MKS Kalwarianka, Polonia Bytom, Ruch Chorzów i GKS II Tychy, z rocznika U13.

Młodzi piłkarze rozgrywali swoje starcia w dwóch grupach: A i B. Po zakończeniu meczów w fazie grupowej (trwających po 10 minut) wzięli udział w spotkaniach półfinałowych o miejsca 1-2 (12 minut gry) oraz rywalizowali o miejsca 5-8. W przypadku remisu o ostatecznym rezultacie decydowały rzuty karne, a mogliśmy je oglądać kilka razy, choćby w pełnym emocji, finałowym starciu pomiędzy Stalą Śrubiarnia Żywiec a Rekordem Bielsko-Biała.

1. miejsce: Rekord Bielsko-Biała

Puchary za udział w turnieju i za miejsca od 1-3, a także upominki rozdawała legenda GKS-u Tychy, Maciej Mańka, teraz również przedstawiciel firmy GPBS, sponsora turnieju oraz koordynator Akademii Piłkarskiej GKS Tychy, Jarosław Zadylak. Nie zabrakło też nagród indywidualnych. Najlepszym bramkarzem turnieju został wybrany Bryan Dybczak (Rekord Bielsko-Biała), miano MVP turnieju otrzymał Jakub Rodak (Stal Śrubiarnia Żywiec), a najskuteczniejszym strzelcem turnieju był Artur Kopka, 4 zdobyte bramki (Rekord Bielsko-Biała). Najlepszym zawodnikiem pośród naszych, trójkolorowych zawodników został Adrian Wyżkiewicz.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w naszym Noworocznym Turnieju GPBS Cup. Szczególne podziękowania kierujemy do firmy GPBS, sponsora tytularnego przedsięwzięcia oraz do partnerów tego wydarzenia, firmie Domino’s Pizza oraz Future Sport (partner techniczny).