Kolejna podlubelska gmina z pilnym apelem do mieszkańców: „Grożą nam drastyczne spadki ciśnienia wody”

1 godzina temu
Zdjęcie: Woda w kranie


Utrzymujące się wysokie temperatury dają się we znaki infrastrukturze komunalnej w powiecie lubelskim. Władze kolejnej podlubelskiej gminy wystosowały oficjalny i pilny komunikat do swoich mieszkańców. Chodzi o drastyczny wzrost zużycia wody publicznej, który zagraża stabilności całego systemu wodociągowego.

Hydrofornia pracuje na granicy wydolności

Powodem wprowadzenia nadzwyczajnych kroków jest odnotowany w ostatnich dniach bardzo duży rozbiór wody na lokalnej hydroforni. Urzędnicy z Gminy Niedrzwica Duża apelują do lokalnej społeczności o natychmiastowe i racjonalne korzystanie z sieci wodociągowej. Obecna sytuacja hydrologiczna wymaga bezwzględnej odpowiedzialności od wszystkich odbiorców.

Zgodnie z wytycznymi władz, woda z gminnego wodociągu powinna być w tym momencie wykorzystywana wyłącznie do celów socjalnych, czyli związanych z higieną, przygotowywaniem posiłków oraz podstawowym funkcjonowaniem gospodarstw domowych.

Wysokie temperatury dają się we znaki. Podlubelska gmina apeluje: Nie podlewajcie trawników

Wprowadzono listę bezwzględnych zakazów

Aby zapewnić ciągłość dostaw i uniknąć sytuacji, w której w kranach zabraknie wody, wprowadzono rygorystyczne zalecenia. Władze gminy proszą o bezwzględne powstrzymanie się od następujących czynności:

  • podlewania przydomowych ogrodów i trawników,
  • napełniania przydomowych basenów ogrodowych,
  • mycia samochodów i maszyn na posesjach,
  • wszelkich innych działań, które powodują nadmierne zużycie wody.

Urzędnicy podkreślają, iż tylko dzięki dyscyplinie społecznej i solidarnemu ograniczeniu zużycia możliwe będzie utrzymanie stabilnego ciśnienia w sieci. Pozwoli to zapobiec przerwom w dostawach i zabezpieczy bieżącą wodę w każdym domu na terenie całej Gminy Niedrzwica Duża.

Idź do oryginalnego materiału