Najnowszym nabytkiem PGE GiEK GKS-u Bełchatów został 32-letni Wiktor Żytek, który ma na koncie ponad 200 meczów na pierwszoligowych boiskach i blisko 80 gier na trzecioligowych boiskach, w których zdobył aż 44 zdobyte bramki, co jest wynikiem imponującym jak na środkowego pomocnika o defensywnej charakterystyce, bo zawodnik ten może również dobrze występować w linii obrony.
Były zawodnik m.in. Puszczy Niepołomice i GKS-u Tychy to typ lidera, który do szatni bełchatowskiego klubu wniesie o ogromne doświadczenie i wysoką etykę pracy. Ostatnim klubem Żytka był Widzew II Łódź, w barwach którego na szczeblu Betclic 3. Ligi zanotował 14 spotkań, w których strzelił jednego gola. Co przesądziło o tym, iż pomocnik zdecydował się podpisać kontrakt z PGE GiEK GKS-em Bełchatów.
„Otrzymałem konkretną propozycję z GKS-u Bełchatów, a wraz z nią przedstawiono mi pomysł na drużynę i cele, jakie są przed nią stawiane. Dość gwałtownie doszliśmy do porozumienia i mam nadzieję, iż moje przyjście tutaj będzie z korzyścią dla obu stron (...) Chciałbym, aby nasza gra sprawiała euforia kibicom, ale i nam samym, co z pewnością przełoży się potem na końcowy wynik. Z obecnych piłkarzy GKS-u znam Jakuba Bartosińskiego, a z czasów juniorskich dodatkowo Łukasza Wrońskiego, z którym spotykaliśmy się jeszcze w reprezentacji wojewódzkiej” – powiedział po podpisaniu rocznego kontraktu Wiktor Żytek.
Wiktor Żytek jest drugim piłkarzem, który dołączył do ekipy „Brunatnych” tego lata. Wcześniej do zespołu dołączył obrońca Bartosz Chłód. W czwartkowe popołudnie górniczy klub poinformował również, iż w klubie na kolejny sezon zostanie 21-letni Szymon Sarnik, który ma już na koncie ponad sto występów w biało-zielono-czarnych. Wcześniej wydano taki sam komunikat w sprawie 19-letniego Marcela Sadzińskiego.
W dniu wczorajszym poinformowano również, iż z klubem żegna się Nikodem Powroźnik, którego kontrakt nie zostanie przedłużony. Wcześniej poinformowano o odejściach zawodników takich jak Mateusz Lipp, Norbert Warmuz czy Mateusz Wójcik.

















