Kolejne powody do zadowolenia w Orle Namysłów

5 miesięcy temu

Kolejne sukcesy Orła Namysłów

Impreza w podkieleckich Chęcinach była jednocześnie drugą i zarazem ostatnią eliminacją do tych zmagań, które są także mistrzostwami Polski dla tej grupy wiekowej. W turnieju tym namysłowianie, na skutek decyzji sztabu, wystąpili w dość mocno eksperymentalnym składzie i tylko w męskiej odmianie zapasów.

Tak czy inaczej wystartowało łącznie ośmiu podopiecznych trenera Radosława Marcinkiewicza. Połowa z nich stanęła na podium, a jeden był dość blisko.

Drugą lokatę w rywalizacji do 55 kg zajął Jakub Asztemborski, a trzecią lokatę wywalczyli Adrian Kaczmarzyk (do 65 kg) i Wiktor Rysa (do 92 kg). Piątą pozycją zadowolić musiał się Przemysław Asztemborski (do 60 kg).

– Wywalczone miejsca medalowe są ich największymi sukcesami odniesionymi w grupie wiekowej kadetów do lat 17. I niech to będzie dobrym prognostykiem na przyszłość oraz zachętą dla wszystkich do jeszcze bardziej wytężonej codziennej pracy treningowej – relacjonuje Krzysztof Pawlak z Orła.

Po tych zawodach Polski Związek Zapaśniczy opublikował pełne listy zakwalifikowanych zawodników do finałów OOM. Zmagania te odbędą się w pobliskim wojewódzkie dolnośląskim. Najlepsi młodzi zapaśnicy wystąpią bowiem w Miliczu w dniach 26-28 kwietnia.