Kolejne punkty uciekły. Gol kapitana to mało

11 miesięcy temu

W poprzednim sezonie wynik dwumeczu z Unią Skierniewice okazał się korzystny dla Mławianki. Niestety dobrej passy nie udało się przedłużyć na bieżące rozgrywki. Sobotni mecz zakończył się bowiem po myśli zawodników z okręgu łódzkiego.

O ile trenerowi Michałowi Kolanowskiemu udało się poprawić grę w defensywie, to już gra do przodu nie idzie zbyt dobrze. Wszystko oparte jest na Joao Odillonie. Angolczyk walczy, szarpie, ale jest w zasadzie osamotniony. To się jeszcze unaoczniło po kontuzjach Oleksandra Masalova, a przede wszystkim Mateusza Karola.

Mimo to w sobotniej konfrontacji okazji bramkowych nie brakowało. W 36. minucie Odillon pocelował w bramkarza Unii w sytuacji sam na sam. Potem szarżował Piotr Karwowski. Rafał Grocholski odbił przed siebie jego uderzenie. Do piłki dopadł jeszcze Jakub Tworek. Jednak dobitka wychowanka Mławianki poszybowała nad poprzeczką.

Skuteczniejsi okazali się skierniewiczanie. Próba Nikity Vasina zatrzymała jeszcze się na słupku. Za to w 39. minucie nic już nie uratowało gospodarzy. Faul Jakuba Kopacza zakończył się odgwizdaniem rzutu karnego. Z jedenastu metrów nie pomylił się Mateusz Stępień.

Druga partia zaczęła się od mocnego uderzenia gospodarzy. Najwyżej do dośrodkowania z rzutu wolnego Adama Stefańskiego wyskoczył Maciej Komorowski. Umiejętnie dołożył głowę, dzięki czemu doprowadził do wyrównania.

Szybko nasi gracze mogli wyprowadzić kolejny cios. Odillon doszedł do kolejnego dośrodkowania, ale „główka” z paru metrów wylądowała wprost w dłoniach dobrze ustawionego bramkarza.

Zemściło to w 73. minucie. Goście wyprowadzili kontratak, który jak się okazało, rozstrzygnął losy batalii. Doświadczony Kamil Sabiłło uciekł obrońcom, po czym nie dał żadnych szans na skuteczną interwencję Norbertowi Florczakowi.

Mławianka Mława – Unia Skierniewice 1:2 (0:1)
Mławianka: Florczak – Hurenko, Komorowski, Szczerbowski, Markowicz, Kopacz (66. Olczak), Hreben (84. Pacholec), Tworek (77. Chmielewski), Karwowski, Stefański, Odillon

Pozostałe wyniki XIII kolejki (21-22 października): Jagiellonia II – Lechia 1:1, GKS Bełchatów – Legionovia 6:0, Olimpia – GKS Wikielec 4:0, Legia II – Warta 2:1, Pelikan – Victoria 2:0, Broń – ŁKS Łomża 3:0, Concordia – Pogoń 0:4, Świt – Pilica 5:2

18. Pilica Białobrzegi 13 7 12:33

XIV kolejka (28-29 października): Lechia – Pilica, Świt – Unia, Pogoń – Mławianka (sobota godz. 13), Victoria – Broń, Warta – Pelikan, GKS Wikielec – Legia II, Legionovia – Olimpia, Jagiellonia II – GKS Bełchatów, ŁKS Łomża – Concordia