Kolejne sukcesy biegaczy ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Starachowicach. Mistrzowie przez duże M

Wspaniałe wieści z aren sportowych – sztafeta chłopców z rocznika 2010/2011 po raz kolejny zdobyła tytuł mistrza Starachowic w sztafetowych biegach przełajowych na dystansie 1000 metrów. Zawodnicy Z SP nr 12 wykazali się niezwykłą determinacją i walecznością, zdobywając pierwsze miejsce. W skład złotej drużyny weszli: Dawid Adamski, Stefan Melnykoy, Jakub Tuzimek, Krzysztof Guzak, Jeremiasz Urbaniak, Filip Fąfara, Jakub Karwacki, Jakub Zaczek, Igor Heda, Jan Szymański oraz Marcel Szaraniec.

Nie mniejszy powód do euforii dostarczyły również podopieczne Rafała Lipińskiego, które po zaciętej walce zdobyły srebrny medal. Drużyna, w skład której weszły: Zofia Radecka, Maja Abramczyk, Julia Stawińska, Maja Czubak, Hanna Grzejszczak, Ellen Holt, Sabina Bina, Zuzanna Orzeł, Lena Żuchowska i Magdalena Maryniak, uplasowała się na drugim miejscu, potwierdzając swoje wysokie umiejętności i sportowy talent.

- Dzięki wspaniałym występom obie ekipy będą miały zaszczyt reprezentować nasze miasto w finale wojewódzkim, który odbędzie się 8 października w Rytwianach. To dla nas ogromne wyróżnienie i jesteśmy dumni, iż nasi uczniowie staną do rywalizacji z najlepszymi z całego województwa – podkreślają przedstawiciele starachowickiej placówki oświatowej.