Kolejne umowy z przedstawicielami NGO podpisane

1 godzina temu

We wtorek 23 czerwca, Powiat Pułtuski podpisał kolejne umowy na realizację zadań publicznych w ramach Programu współpracy Powiatu Pułtuskiego z organizacjami pozarządowymi w roku 2026. W imieniu Powiatu Pułtuskiego umowy podpisał Starosta Pułtuski Robert Czyżewski oraz Wicestarosta Pułtuski Emilia Gąsecka.

Dotacje otrzymały następujące organizacje:

Stowarzyszenie „Kobiety wspierają Kobiety” – dotacja w wysokości 8 000,00 zł na zadanie publiczne pn. „Konkurs Kulinarne Dziedzictwo – dary jesieni na stole”,

Stowarzyszenie Pułtuskie Towarzystwo Społeczno-Kulturalne

– dotacja w wysokości 3 500,00 zł, na realizację zadania publicznego pn. „Pułtusk. Małe miasto z wielką historią”
– dotacja w wysokości 7 000,00 zł na zadanie publiczne pn. “Wyścig po historię – edycja powiatowa”

Koło Gospodyń Wiejskich KocAnki w Kozłówce – dotacja w wysokości 5 000,00 zł na realizację zadania publicznego pn. “Bezpieczna społeczność – edukacja i praktyczne umiejętności ratownicze mieszkańców powiatu pułtuskiego”

Wszystkim organizacjom, które dziś podpisały umowy życzymy owocnej pracy i ogromnej satysfakcji z działań na rzecz mieszkańców Powiatu Pułtuskiego.


W 2026 roku na realizację Programu współpracy Powiatu Pułtuskiego z organizacjami pozarządowymi, nasz powiat przeznaczył łącznie 100 000 zł, na realizację zadań z zakresu:

  • Ochrony i promocji zdrowia
  • Wspierania i upowszechnianie kultury fizycznej i sportu oraz krajoznawstwa
  • Działalności na rzecz osób niepełnosprawnych
  • Promocji kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego oraz folkloru ziemi pułtuskiej
  • Porządku i bezpieczeństwa publicznego

Dziękujemy organizacjom za zaangażowanie i profesjonalizm oraz wdrażanie inicjatyw społecznych, kierowanych do mieszkańców naszego powiatu.

Idź do oryginalnego materiału