
We wtorek 23 czerwca, Powiat Pułtuski podpisał kolejne umowy na realizację zadań publicznych w ramach Programu współpracy Powiatu Pułtuskiego z organizacjami pozarządowymi w roku 2026. W imieniu Powiatu Pułtuskiego umowy podpisał Starosta Pułtuski Robert Czyżewski oraz Wicestarosta Pułtuski Emilia Gąsecka.
Dotacje otrzymały następujące organizacje:
Stowarzyszenie „Kobiety wspierają Kobiety” – dotacja w wysokości 8 000,00 zł na zadanie publiczne pn. „Konkurs Kulinarne Dziedzictwo – dary jesieni na stole”,
Stowarzyszenie Pułtuskie Towarzystwo Społeczno-Kulturalne
– dotacja w wysokości 3 500,00 zł, na realizację zadania publicznego pn. „Pułtusk. Małe miasto z wielką historią”
– dotacja w wysokości 7 000,00 zł na zadanie publiczne pn. “Wyścig po historię – edycja powiatowa”
Koło Gospodyń Wiejskich KocAnki w Kozłówce – dotacja w wysokości 5 000,00 zł na realizację zadania publicznego pn. “Bezpieczna społeczność – edukacja i praktyczne umiejętności ratownicze mieszkańców powiatu pułtuskiego”
Wszystkim organizacjom, które dziś podpisały umowy życzymy owocnej pracy i ogromnej satysfakcji z działań na rzecz mieszkańców Powiatu Pułtuskiego.
W 2026 roku na realizację Programu współpracy Powiatu Pułtuskiego z organizacjami pozarządowymi, nasz powiat przeznaczył łącznie 100 000 zł, na realizację zadań z zakresu:
- Ochrony i promocji zdrowia
- Wspierania i upowszechnianie kultury fizycznej i sportu oraz krajoznawstwa
- Działalności na rzecz osób niepełnosprawnych
- Promocji kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego oraz folkloru ziemi pułtuskiej
- Porządku i bezpieczeństwa publicznego
Dziękujemy organizacjom za zaangażowanie i profesjonalizm oraz wdrażanie inicjatyw społecznych, kierowanych do mieszkańców naszego powiatu.

1 godzina temu









